Muharrem İnce Nagehan Alçı'ya konuştu: Perşembe günü çok büyük bombalar açıklayacağım

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, bugünkü "Dağ fare doğuracak mı?" başlıklı yazısında, Muharrem İnce'nin yeni parti çalışmaları nedeniyle tatiline ara vermek zorunda kaldığını ifade etti. Alçı'ya konuşan Muharrem İnce "Perşembe günü çok büyük bombalar açıklayacağım ama az zaman kaldı" ifadelerini kullandı.

Muharrem İnce Nagehan Alçı'ya konuştu: Perşembe günü çok büyük bombalar açıklayacağım

Nagehan Alçı, İnce ile aralarında geçen telefon görüşmesini bugünkü köşesine taşıdı. 

Alçı’nın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Bir haftadır siyasetten uzak, çocuklarımla sakin bir tatil tatil yapmak için uğraştım ama Muharrem İnce'nin çıkışı nedeniyle bu imkansız.

Nereye gitsem ve özellikle de CHP tabanında herkes aynı şeyleri soruyor ve konuşuyor. En sonunda bu ortamda siyaset orucunun olamayacağını görüp pes ettim. Önce yazılanları teferruatlı bir şekilde okudum ve Muharrem İnce’yi aradım. Gülerek açtı telefonu. Keyfi çok yerindeydi. ‘Sizin sayenizde tatil yapmak imkansız hale geldi’ diye girdim söze. “Valla bu süreçte beni hiç aramadınız. Tüm gazeteciler aradı ama siz hiç beni aramayınca şaşırdım. Demek tatil sebebiyleymiş. Ama az kaldı merak etmeyin Nagehan Hanım” dedi. “Perşembe bizi şaşırtacak bir şeyler söyleyecek misiniz? Yeni partiyi açıklayacak mısınız Muharrem Bey?” diye sordum. “Nagehan Hanım şundan emin olun, perşembe günü çok büyük bombalar açıklayacağım ama az zaman kaldı, daha fazla bir şey söyleyemem size. Aslında şu an kimseye demeç de vermiyorum ama sizin telefon ettiğinizi görünce nezaketen açtım” dedi. Perşembe siyasetin gözü kulağı Muharrem İnce’nin toplantısında olacak. İnce beklentiyi çok yükseltiyor. Peki bu yükselen beklentiyi karşılayan gerçekten bomba çıkışları olacak mı yoksa dağ fare mi doğuracak? Bunu yarın göreceğiz.”

Alçı, Murat Karayalçın’ın bir TV programında Muharrem İnce’nin "Parti değil, hareket başlatıyorum" çıkışı ile ilgili "Bu bir şantaj" değerlendirmesine İnce’nin kırgın olmadığını da aktardı.