'Nagehan Alçı provokatördür' dedi karakoldan ifadeye çağrıldı

Nagehan Alçı, gazeteci Mustafa Hoş'un kendisine provokatör dediği gerekçesiyle şikayette bulundu. Hoş twitter hesabından yaptığı açıklamada şikayet üzerine karakola gittiğini ve ifade verdiğini söyledi.

'Nagehan Alçı provokatördür' dedi karakoldan ifadeye çağrıldı
'Nagehan Alçı provokatördür' dedi karakoldan ifadeye çağrıldı

Gazeteci Mustafa Hoş, Nagehan Alçı’nın hakkında bulunduğu şikayeti sosyal medya hesabından “Hakkınızda şikayet var. ifade vermeniz lazım. gelmezseniz yakalama kararı çıkacak” sözleriyle duyurdu.

Alçı, Mustafa Hoş’un kendisine ‘provokatör’ dediği gerekçesiyle şikayette bulundu. Hoş’un Twitter’dan yaptığı açıklamada ifadesine yer verdi. Şikayet üzerine karakola çağrılıp ifadesi alınan Hoş şunları söyledi: “Göstermiş olduğunuz hesap bana aittir. Ben gazeteciyim. Şikayetçi olan kişi ise gazeteciliği çıkarı için kullanan birisidir. Geçmişi araştırıldığında yaptıklarının gazetecilikle ilgisi olmadığı herkesçe bilinen bir kişidir. Normal bir dönemde gazetecilik yapamayacağı gibi hukuken de yargılanması gereken birisidir. Gazetecilik gerçeği söyle, şikayetçi Nagehan ALÇI provokatör bu gerçeği söyledim söylemeye de devam edeceğim. Söylemek istediklerim bundan ibarettir.”

Ayrıca Hoş, yaptığı bir diğer açıklamada dava açılması durumunda takipçilerinden “bu nagehan adlı propagandistin “provokatörlük” yaptığı olayları yazar mısın?” isteğiyle Alçı’nın ‘provokatör’lük adına yaptığı konuşmaları derlemesini istedi.