Nagehan Alçı: Yuppi! Sırada Kavala ve Türköne var

Sözde gazeteci Nagehan Alçı, Türk Ordusuna yıllarca birlikte iftira attıkları Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak'ın tahliyesinden büyük memnuniyet duydu. Alçı, 'Sırada Kavala ve Türköne var' dedi.

Nagehan Alçı: Yuppi! Sırada Kavala ve Türköne var

Sözde gazeteci Nagehan Alçı yine şaşırtmadı. Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın tahliyelerinin çok doğru karar olduğunu yazan Alçı, “Sırada Osman Kavala ve Mümtazer Türköne var” dedi.

Nazlı Ilıcak’la yıllarca Ergenekon ve Balyoz kumpaslarını canhıraş savunan Nagehan Alçı arkadaşlarının tahliyesini büyük bir coşkuyla kutladı. Alçı bugünkü Habertürk’teki yazısında, “Altan ve Ilıcak kararı çok doğru, sırada Osman Kavala olsa” başlığını kullandı.

Ahmet Altan’a “edebiyat virtüözü” tanımını yapan Alçı şunları söyledi:

“… Önce 3 yıldır annelerini bekleyen Aslı ve Mehmet Ali’yi aradım. Heyecanlarını paylaştım. (…) Bu tahliyeler sayesinde Türkiye kazandı. Kararlarda en büyük faktörün yargı paketinin yarattığı atmosfer olduğunu düşünüyorum. Yargıtay ve Anayasa Mahkemesi’nin özgürlükçü tavır yönünde ısrar etmesini ayakta alkışlıyorum. Bu konuda doğru yerde duran hem Yargıtay hem de Anayasa Mahkemesi üyelerini tebrik ediyorum.

(…) Kamuoyu baskısı olmasa bu tahliye kararları çok daha önce çıkabilirdi. Hatta öyle bir atmosfer yarattılar ki Altan ve Ilıcak’ın cezaevinde olduklarını hatırlatmak bile başlı başına lince uğramak için bir sebep haline geldi.

(…) Bundan sonra sırada Osman Kavala ve Mümtaz’er Türköne var. (…) Osman Kavala’nın da bunca zamandır tutuklu olması bir hukuk garabeti.”