Nagehan Alçı’ya bir haller oldu… Şimdi de Albayrak’ı topa tuttu

Daha önce AKP'den umudu kalmadığını duyuran Nagehan Alçı, bugün de Bakan Berat Albayrak'ın açıklamalarını eleştirerek CHP'lilere hak verdi.

Nagehan Alçı’ya bir haller oldu… Şimdi de Albayrak’ı topa tuttu

Hızlı AKP’li Nagehan Alçı’nın bir süredir devam eden hükümete yönelik eleştirileri dikkat çekiyor. Geçen ay yazdığı bir yazıda AKP’den umudunun kalmadığını yazan Alçı, bugünkü yazısında da CHP’lilerin Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a yönelik eleştirilerinin haklı olduğunu belirtti.

Albayrak’ın, “Birileri bir dönem ülkemizi ithalat cenneti yapmaya çalıştı” sözleri üzerinde duran Alçı, “CHP sözcüleri bu ifadeleri üzerinden Albayrak’a yüklendiler ve kayınpederini yani Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirip eleştirmediğini sordular. Berat Albayrak’ın ülkemizin ithalat cennetine dönüştürüldü dediği dönem esasen Ali Babacan’ın ekonominin patronu olduğu ve 1 doların neredeyse 1 TL’ye eşit olduğu dönemdir. O dönem uzun süre dünyadaki bol para, ucuz para akımından da faydalanarak TL çok yüksek değerde tutulmuş ve hakikaten ithalat patlamıştı. Elbette Ali Babacan ekonominin patronuyken de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dı.” ifadesini kullandı.

Alçı şöyle devam etti:

“Bugün bakınca ben sadece Berat Albayrak’ın değil AK Parti camiasında herkesin bu konuda özeleştiri yaptığına inanıyorum. Evet, o politika uygulanırken Başbakan Erdoğan’dı ama Tayyip Bey’in de yüksek değerli TL politikasında hata yaptıklarını düşündüğünü sanıyorum. Yani bu özeleştiriyi sadece Albayrak değil Cumhurbaşkanı Erdoğan da yapıyor bence. Hatta artık DEVA Partisi’nin Genel Başkanı olan Ali Babacan’ın dahi o dönem mimarı olduğu 1 dolar-1 TL politikasının doğru olduğunu bugün savunabileceğinden emin değilim. Bence yanlış yaptıklarını kabul edecektir. Sayın Babacan bu aralar sık sık basına röportaj veriyor. Acaba Berat Albayrak’ın sözlerine ne diyor? Ben röportaj yapsam bunu sorardım…”