‘Namaz için davet edilmez’ diyen Diyanet İşleri Başkanı Muharrem İnce’yi arayıp davet etti

featured
service

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın CHP’li Muharrem İnce’yi aradığı ve Ayasofya’da kılınacak olan cuma namazına davet ettiği öğrenildi. İnce ise Erbaş’a sitem ederek ‘Namaz için davet edilmez, ezan zaten davettir’ sözlerini hatırlattı ve davete soğuk yaklaştı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın CHP’li Muharrem İnce’yi aradığı ve Ayasofya’da kılınacak olan cuma namazına davet ettiği öğrenildi.

CHP’nin 24 Haziran 2018 seçimlerindeki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, bugün akşam saatlerinde Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’tan gelen bir telefonla Ayasofya’da kılınacak olan cuma namazı için davet aldı. Erbaş’ın İnce’ye ‘Sizi ben davet ediyorum’ şeklinde ısrarcı bir davette bulunduğu öğrenildi.

Muharrem İnce’nin telefon görüşmesinde Erbaş’ın kendisiyle ilgili sarf ettiği “Namaz için davet edilmez, ezan zaten davettir” sözlerine sitem ettiği öğrenildi.

Erbaş’ın ise bu sözler karşısında, “Umarım kırgınlığınızı giderebiliriz” dediği öne sürüldü. Aynı konuşmada İnce’nin sitemine devam ederek, “Davet gelirse giderim’ diye beyan etmiştim. Ancak, sizin sonrasında A Haber’e çıkıp canlı yayında halkı, milleti, devleti temsil eden bir din adamı gibi değil de AKP’li bir siyasetçi gibi konuşarak ‘Davete ne gerek var, ezan davettir’ şeklindeki üslubunuz hoşuma gitmedi” cevabını verdiği dile getirildi.

‘Namaz için davet edilmez’ diyen Diyanet İşleri Başkanı Muharrem İnce’yi arayıp davet etti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 sene önce

    uğraştığımız işlere bakar mısınız?

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!