NATO komutanı FETÖ üniversitesinde

NATO Amirali James Foggo III, Bosna’daki FETÖ Üniversitesini ziyaret etti.

NATO komutanı FETÖ üniversitesinde

NATO  Bosna Hersek Burç Üniversitesi’ni ziyaret etti

Uluslararası Burç Üniversitesi (Burch International), bugün Napoli’deki NATO Ortak Kuvvet Komutanlığı Komutanı Amiral James Foggo III liderliğindeki bir NATO heyetine ev sahipliği yaptı.

Uluslararası Burch Üniversitesi Rektörü Prof. Mersid Poturak, “Hedefimiz gençleri Bosna Hersek’de tutmak” dedi.

Sözlerine devamla, “Burch Üniversitesi, işletme, mühendislik, sanat, politika ve diğer alanlardaki en yetenekli öğrencileri kendine çekerek ülke ve bölgedeki güvenlik ve barış inşası tüm alanlarında proaktif çalışmaktadır. Çalışmalar ve edinilen bilgilerin uygulanması arasında doğrudan bir bağlantı kuran nadir bir örneğiyiz” dedi.

Üniversitede kaldığı süre boyunca Amiral, zamanının çoğunu öğrencilerle konuşarak geçirdi.

NATO’nun Burç Üniversitesi ziyaret heyetinde bulunan Amiral’e ek olarak, Bosna NATO kuvvetleri komutanı Marty J. Bissell ve yarın Bosna Hersek ’de NATO’nun genel merkezini üstlenecek olan General William Edwards vardı.

FETÖ, Bosna Hersek’te Sema Okulları adı altında faaliyet gösteriyor. Şimdiye kadar “Türk okulu” maskesini kullanan örgüt, darbe girişim sonrasında “Türkiye ile bir ilgimiz yok” algısına başladı. Okullara el konulması yönünde çalışmaların arttığı bir dönemde ise Sema Okulları hülle yöntemiyle sözde bir Amerikan şirketine devredilerek elden çıkarıldı.

FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin ardından ABD merkezli “Global Education” isimli kuruma satılan ve ABD bayrağı dalgalanan “Bosna Sema Eğitim Kurumları”nın, bir süre önce de İngiliz “Richmond Park Education” isimli başka bir kuruma devredildi.

Kaynak: klix.ba, www.dunyabulteni.net