Nebati’den ‘faiz’ açıklaması: Cumhurbaşkanımızın vizyonu…

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın faiz kararını değerlendirdi.

featured

Merkez Bankası faizi 26 ay sonra tek haneye indirdi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, politika faizini 150 baz puan indirerek yüzde 10,50’den yüzde 9’a çekti.

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu vizyon ve perspektif doğrultusunda ülkemizin gerçekleriyle uyumlu biçimde şekillenen ekonomi politikaları sayesinde politika faizi 2 yıl aradan sonra tekrar tek haneye gerilemiştir.” dedi.

Nebati, açıklamasına şöyle devam etti:

“Türkiye Ekonomi Modelimiz kapsamında uygulamaya aldığımız politikaların ve yakın dönemde kurumlarımızın koordineli bir şekilde almış olduğu tedbirlerin katkısıyla politika-kredi faizi makası kademeli biçimde kapanıyor. Bu sayede önümüzdeki dönemde piyasa faizlerinin de benzer biçimde tek haneli seviyelere inmesini bekliyoruz. Böylece, tüm dünyada resesyon endişelerinin arttığı bir dönemde Türkiye ekonomisi yoluna güçlü bir şekilde devam edecek; Türkiye ekonomisi Model’in sacayakları üzerinde yükselmesini sürdürecektir.”

thumbnail
İlişkili Haber

Merkez Bankası faizi tek haneye indirdi

Nebati’den ‘faiz’ açıklaması: Cumhurbaşkanımızın vizyonu…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!