İmamoğlu’nun danışmanı Necati Özkan’dan Kaftancıoğlu’na cevap

Yazdığı kitapla Canan Kaftancıoğlu tarafından eleştirilen Ekrem İmamoğlu'nun kampanya direktörü Necati Özkan, eleştirilere yanıt verdi.

İmamoğlu’nun danışmanı Necati Özkan’dan Kaftancıoğlu’na cevap

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kampanya direktörü Necati Özkan‘ın ‘Kahramanın Yolculuğu’ isimli kitabına gönderme yapan CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, ‘İstanbul ittifakının emeğine hiç kimse saygısızlık edemeyecektir’ dedi.

Necati Özkan, Canan Kaftancıoğlu‘nun yaptığı eleştirilere yanıt verdi.
İmamoğlu’nun seçim kampanyasının direktörlüğünü yapan ve bu süreci ”Kahramanın Yolculuğu” adıyla kitaplaştıran Necati Özkan, CHP’li Kaftancıoğlu’nun kitabıyla ilgili eleştirisine RS FM’de yanıt verdi. Özkan, “Konu nedir nasıl gelişti bilmiyorum ama sayın il başkanı Canan hanımı severim, takdir ederim. Meselenin ne olduğunu bilmiyorum. İnşallah öğrenirim ortada bir yanlışlık varsa o yanlışlığın ne olduğunu daha iyi kavrarım” dedi.

KAFTANCIOĞLU: KİMSE SAYGISIZLIK ETMEYECEK

Sosyal medya hesabından isim vermeden kitabı eleştiren Kaftancıoğlu, “Kendilerini kahramanlaştırmaya çalışan profesyoneller bilsinler ki; yalan, yanlış ve eksik verilerle Genel Merkez iradesinin, CHP örgütlerinin ve İstanbul ittifakının emeğine hiç kimse saygısızlık edemeyecektir!” diye yazmıştı.

Necati Özkan Akşam Postası canlı yayınında Kaftancıoğlu’nun bu eleştirisine şu yanıtı verdi:

“Bugün ajandam çok doluydu. Bütün mesaim bir etkinlikte geçti. Dolayısıyla gündemim mesaim bunla geçti.  Konu nedir nasıl gelişti bilmiyorum ama sayın il başkanı Canan hanımı severim, takdir ederim. Meselenin ne olduğunu bilmiyorum. İnşallah öğrenirim ortada bir yanlışlık varsa o yanlışlığının ne olduğunu daha iyi kavrarım”.

DİLEK İMAMOĞLU REKLAM FİLMİ

Dilek İmamoğlu’nun yer aldığı kampanya filmine Kaftancıoğlu ve CHP il yöneticilerinin tepki göstermesi kitapta özel bir bölüm olarak yer alıyor. Özkan’ın anlatımına göre CHP’liler, “Fazla elit. Fazla varlıklı” olduğu gerekçesiyle filmin yayınının durdurulmasını istiyor. Özkan ise buna karşı çıkarak filmleri önceden izleme talebini reddediyor.

“Bu olay kampanyada bir kırılma noktası yarattı mı?” sorusuna Özkan, “Evet iyi niyetli eleştirileri vardı ama ikna ettim. Filmin genel iletişim stratejisi içinde doğru olduğunu söyledim” yanıtını verdi ve şöyle konuştu:

“Kampanya sürecinde bir hikayeye sadık kalmak, hikayedeki hedeflere sadık kalmak, hikayedeki değerlere sadık kalmak önemlidir.  İletişim işi herkesin fikri olan bir iştir. Televizyonda gördüğü bir reklam hakkında herkes bir beyan edebilir.”