‘Neden o otobüsteydim?’ Nagehan Alçı’dan eleştirilere hakaretli yanıt

Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz turu otobüsünden çıkan Nagehan Alçı, eleştirenlere “deli” dedi.

featured

HaberTürk yazarı Nagehan Alçı’nın, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Karadeniz turuna katılan gazeteciler arasında yer alması eleştirilere neden olmuştu. Sosyal medyada Alçı’yı davet ettiği için İmamoğlu’nu eleştiren binlerce yorum yapıldı.

Nagehan Alçı bugün eleştirilere hakaret ederek yanıt verdi. Alçı, “Bu davete icabet ettiğim için bana ya da bu daveti yaptığı için Sayın Ekrem İmamoğlu’na hakaret edenler Ortadoğulu kabileci kafa yapısına sahip olduklarını kanıtladılar… Gerçekten Türkiye bir açık hava tımarhanesine döndü…” dedi.

Öte yandan Alçı, İmamoğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili “Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanlığı’na aday olmak istiyor. Vücudunun her hücresiyle bunu istiyor” iddiasıda bulundu.

Alçı’nın yazısının satır başları şöyle:

“Bayramın ikinci gününü uykusuz bir gecenin ardından 15 saatlik bir Doğu Karadeniz yolculuğunda geçirdim. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile buluşmak için sabah 6 uçağı ile Trabzon’a hareket ettim.

Ancak bu yazıya başlarken haber peşinde koşmaktan heyecan duyan bir gazeteci olarak lüzumsuz yere bizzat beni haber haline getiren, yüzüme gülen sonra da gizli çekim tezgahıyla alicengiz oyunu yapmayı marifet sayan meslektaşlarıma sitemimi de ifade edeyim. Ernesto Guevara mevzusunu, o gizli çekimli ve danışıklı dövüşlü, nezaketten uzak dondurmacı kumpasını ayrıca yazacağım.

Bir gazeteci olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın seyahatine davet edildiğimde elbette kabul ederim. Bu gazeteciliğin bir gereğidir. Bu davete icabet ettiğim için bana ya da bu daveti yaptığı için Sayın Ekrem İmamoğlu’na hakaret edenler Ortadoğulu kabileci kafa yapısına sahip olduklarını kanıtladılar…

Ekrem İmamoğlu’nun bu gezisinde iktidarı destekleyen gazete Hürriyet’ten Fatma Aksu, yine hükümet taraftarı gazete Milliyet’ten Selay Saykal, 20 senedir hep AK Parti’yi desteklemiş Türkiye gazetesi-TGRT’den de Ziya Osman Açıkel vardı. Akif Beki de çok uzun seneler Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanıydı. Bu gazetecileri de çağırmayıp dışlasa mıydı Ekrem İmamoğlu? Bu gazeteci meslektaşlarımız da bu geziye katılınca Ekrem İmamoğlucu mu oldular? Ben öyle mi oldum? Ekrem Bey ile Habertürk TV’de yaptığımız sert tartışmayı Youtube’da 3.6 milyon kişi seyretti. Oradaki görüşlerim de değişmedi. Ama ben gazeteciyim.

Bu nasıl bir saçmalıktır? Anlamak mümkün değil. Gerçekten Türkiye bir açık hava tımarhanesine döndü…

Sayın İmamoğlu ile hem yemeklerde hem de gece, sınıra yakın Kemalpaşa’dan Trabzon’a dönerken otobüste yaklaşık 2.5 saatlik yolculuk boyunca sohbet ettik, kendisine Ertuğrul Özkök, Akif Beki, İsmail Saymaz, Özlem Gürses ve Gülşah İnce ile birlikte sorular sorduk.

İBB Başkanı ısrarlı sorularımıza rağmen konuyu hep genele çevirse de ben Nagehan Alçı olarak kesin kanaatimi söyleyeyim:

Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanlığı’na aday olmak istiyor. Vücudunun her hücresiyle bunu istiyor.

İmamoğlu, Cumhurbaşkanlığı adaylığı için mücadelesini ilk kez bu kadar iddialı bir şekilde bu seyahat ile ilan etti. Benim yorumum bu.

Ancak hem otobüste iki saatlik söyleşimizde hem de arada yaptığımız sohbetlerde konuyu hep genele getirdi, adaylık bağlamına oturtmaktan özellikle kaçındı ve bu iddiaları çok net bir dille reddetti.

Bunun tersinin olmasını zaten beklemiyorum, Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylık arzusunun giderek netleştiği bir ortamda İmamoğlu tabii ki açıkça “Adaylığa talibim” demez.

Ama 6’lı masaya “Millet beni istiyor”u göstererek kendi isminde karar kılınmasını sağlayabilir. Nitekim 6’lı masaya sık sık gönderme yapması bu tezi doğruluyor. Ben bu soruları ısrarla sorduğumda da “Ben 6’lı masanın en çalışkan neferiyim Nagehan Hanım” dedi Ekrem İmamoğlu.”

‘Neden o otobüsteydim?’ Nagehan Alçı’dan eleştirilere hakaretli yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

15 Yorum

 1. 9 ay önce

  Fotografta yer alan kisilere dikkatli bakinca farkettim bunlarin hic biri Türk gibi görünmüyor sanki.

 2. 9 ay önce

  ukrayna ordusu kocuklu, feto evinde oturan, ciplak takvim tutkunu, afganistan ve suriyeli fantazileri kuran, bosnak dusmani irz karsiti zevceli, gazeteci. Boyle birsey, eksik vardir muhakkak.

 3. Süleyman TOPALOĞLU
  9 ay önce

  Deli Deliyi görünce sopasını saklarmış , biz deli olmadığımızdan bize sopasını gösteriyor.

 4. 9 ay önce

  Bülent Ecevit bir miting de ” Bu düzen değişecek” dediğinde , miting de ki bir vatandaş “Düzen halinden memnun, sen düzülene bak” demişti.
  Fotoğraf gösteriyor ki sadece düzen değişecek, düzülen yine biz olacağız.

 5. 9 ay önce

  Şaklabana bir daha oy vermem.Ne olduğunu gösterdi.Boş beleş bir adammış.

  • 9 ay önce

   Günaydın paşam, sabah şerifleriniz hayr’olsun..

 6. 9 ay önce

  Sanırım Nagehan alçı nın da tüm hücreleri imamoglunun Cumhurbaşkanı olmasını istiyor. AKP den kopup İmamoğlu na yakınlaşma sebebi tamamen ABD.

  • 9 ay önce

   Che merakı da ondan galiba. İmamoğlu da Che sevgisinden sürekli katilleriyle birlikte

 7. 9 ay önce

  erdoganin ve yayfasinin kaybedecegi apacik ortada bu alçici ve sivacilar icin kimin ne oldugunun hicbir onemi yok ogun guc kimdeyse onun yaninda olurlar,.,

 8. 9 ay önce

  Türkiye’nin ilk ve ünlü ruh sinir hastalıkları doktoru Mazhar Osman koğuşlara girince koğuştakiler hep bir ağızdan “Mazhar Osmaaaan! Sen bizden daha delisin” diye bağırırlarmış. Nereden aklıma geldiyse!

 9. 9 ay önce

  Neden otobüste olacaksın? Türkiye sevgisizi ve Atlantikçi olduğun için. Otobüsüne bindiğin adam ABD’nin Cumhurbaşkanı adayı.

 10. 9 ay önce

  Her şey bir yana gizli çekim demesi çok güldürdü beni :)Bu nasıl gizli çekimse herkes kameraya bakıp gülümsemiş.Durumun kısa özeti şudur ki ya halkın seçtiği aday olacak ya da bütün bu içeriden-dışarıdan tayfanın desteklediği kişi.Bu aşamada açık ve net bize düşen tıpış tıpış oy denemesine kalktıkları an başaramayacaklarını onlara göstermek.Yettiniz gari …

 11. 9 ay önce

  siyasi intiharın fotosu,gönüllü aynı zamanda ilginç..

 12. 9 ay önce

  birinin birinden farkı varsa kafamı kırarım! Asıl bu ”yelloz” takımını gazeteci diye yutturanlara lafım, kasaptaki ete soğan doğrayacaksınız başka ama bu sığ hareketleri midemiz kaldırmıyor !!!

 13. 9 ay önce

  Dua et. Türkiye’de deli sayısı az. Deliler çoğalınca bulunduğun delikten kafanı bile çıkartamazsın.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!