Nedim Şener: FETÖ ajanının Dünya gazetesinde ne işi var

Hürriyet yazarı Nedim Şener, Arda Akın'ın Dünya gazetesine transfer olmasına tepki göstererek "FETÖ ajanı olduğu ortaya çıkan bu müptezelin Dünya gibi saygın ekonomi gazetesinde ne işi var” dedi.

Nedim Şener: FETÖ ajanının Dünya gazetesinde ne işi var
Nedim Şener: FETÖ ajanının Dünya gazetesinde ne işi var

Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı Hakan Güldağ'ın, Genel Koordinatörlüğü'nü ise Hürriyet eski Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar'ın yaptığı Dünya Gazetesi'ne dikkat çeken bir transfer gerçekleşti.

Ekim 2019'da Hürriyet'in eve tebligat göndererek işten çıkardığı isimler arasında yer alan Arda Akın Dünya Gazetesi ile anlaştı. Hürriyet Gazetesi'nde 13 yıl süreyle polis muhabirliği yapan Akın'ın Dünya'da editör olarak işe alınması tartışma yarattı.

Arda Akın 7 Şubat 2012’de FETÖ’nün MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ı “şüpheli” sıfatıyla ifadeye çağırmasını Hürriyet Gazetesi’nin internet sitesinde ilk duyuran isim olarak biliniyor. 

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) medya yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, kısa bir süre tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan Arda Akın hakkında, "FETÖ'ye üye olmamakla birlikte örgüte yardım etmek" suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlanmıştı.

MedyaRadar'ın aktardığına göre Hürriyet muhabirleri Nedim Şener ve Toygun Atilla'dan Arda Akın'a yönelik tweetler paylaşıldı.

BU 'ELEMANI' KOLLAYANLAR DA 'İFŞA' OLACAKLAR 

Toygun Atilla, Arda Akın’ın kendisini bir dönem FETÖ’cü bir polis müdürüne ihbar ettiğini iddia etti. Atilla, “3.sınıf bir polis muhbiriyken, FETÖ haberlerini ana akım medyada dolaşıma sokan ‘eleman’ hangi özelliğinden ve uzmanlığından ötürü ‘ekonomi’ editörü olabildi. Elbet bu ‘elemanı’ kollayanlar da ‘İFŞA’ olacaklar” ifadelerini kullandı.

Atilla’nın paylaşımını alıntılayan Nedim Şener ise “Hayır, zamanında abileri tarafından kollanmış, korunmuş olmasına rağmen FETÖ ajanı olduğu ortaya çıkan bu müptezelin Dünya gibi saygın ekonomi gazetesinde ne işi var” dedi.

Öte yandan Hürriyet Pazar gazetesi eski genel yayın yönetmeni İskender Baydar da Arda Akın için “Hürriyet'e kim getirdi, kim önünü açtı, kim Ramazan sayfası hazırlattı... Hangi Genel Yayın Yönetmeni? Tüm bu soruların tek cevabı var” ifadelerini kullandı.