Nedim Şener ile eski dostlarının 'Ayasofya' kavgası

Nedim Şener'in Ayasofya'nın açılışında sarfettiği sözler günler sonra sosyal medyada bir grup içinde polemiğe dönüştü. Şener ile CHP'ye yakın gazeteciler arasında tartışma yaşandı.

Nedim Şener ile eski dostlarının 'Ayasofya' kavgası
Nedim Şener ile eski dostlarının 'Ayasofya' kavgası

Hürriyet’in haberinde bir anons yapan Nedim Şener Aysofya’nın ibadete açılışında duyduğu hissi anlatmıştı. Nedim Şener  "Fatih Sultan Mehmet’in sancaklarının asılı olduğu minberin karşısında namaz kılarken insan kendini İstanbul’u fetheden Yeniçerilerden biri olarak hissediyor" ifadelerini kullandı.

TELE 1 Twitter hesabından "Nedim Şener Yeniçeri olmaya karar verdi" ifadeleri kullanılarak o anlar paylaşıldı.

Gazeteci Mine Kırıkkanat da bu tweeti "Yakında sakal bırakacak. Son aşama" notuyla paylaştı.

"Telefitne" ve "İmansız ve ahlaksız" yanıtı

Tartışılan paylaşımlara Şener'den aynı sertlikte yanıt geldi. Şener, TELE 1'i "TELE FİTNE" olarak adlandırırken , Kırıkkanat'a da "Sakalsız olur da, sizin gibi inançsız, imansız ve ahlaksız hiç olmaz" diye yanıt verdi.

Ayasofya'nın açılmasına tepki gösteren Yunan şirketlerinin boykot çağrısını haberleştiren ve gündeme getiren Tele 1'in paylaşımına yer veren Şener, "Kına yak TELEFİTNE 1, Yunan şirketlerinin sözcüsü. Yunanlıların tepkisine mi sığınıyorsun. Sonunda sığınacağın yer orası olacak anlaşılan" diye yazdı.

ZAFER ARAPKİRLİ'DEN NEDİM ŞENER'E GÖNDERME

Gazeteci Zafer Arapkirli, Nedim Şener'in açıklamalarını Twitter hesabından alıntılayarak "BAK, NEDİM... Bundan sonra, senin adın da “ABDÜLNEDİM” olsun. O mahallede daha iyi “gider”..." ifadelerini kullandı.

Arapkirli'ye Nedim Şener'den yanıt gecikmedi. Şener, Zafer Arapkirli'nin paylaşımını alıntılayarak "BAK ZAFER! Yalnız sana da ‘Kirli Zafer’ iyi gider, ya da ‘Zafer Kirli’ mahallenin tüm kiri ruhunda ve dilinde zira :))" dedi.

Zafer Arapkirli ise Nedim Şener'e yanıt verdi.

Arapkirli, Şener'e Ergenekon'dan tutuklandığı dönemde minibüsün önüne yattığı anları hatırlattı.

Arapkirli şu ifadeleri kullandı:

"Bakıyorum, “Ak-Trol Jargon”u da kapmışsın sevgili kardeşim.
AK-FETÖ’cü Zekeriya, Ahmet’le (Şık) beraber sizi zindana yollarken, ben minibüsün önüne yattığımda, (bugün yine yatarım) o gün camdan böyle seslenmiyordun bana.
Yazık be oğlum. Çok yazık!.."

YANARDAĞ DA KAVGAYA GİRDİ

Olayların başlangıç mesajını atan Tele 1'in GYY'Sİ Merdan Yanardağ ise Nedim Şener'e sert yanıt verdi.

Yanardağ, "Nedim elinden geleni yap.. Kimi tehdit ediyorsun? İş oraya gelecekse, uzaya gitsen sıyrılamazsın. bizim de gözümüz senin üzerinde olacak. Biz efendilik yapalım dedikçe, devam ediyorsun. Sen hem AKP'nin yeniçerisi olup hem de Tele 1'e saldırırken düşünecektin. Soytarılığı bırak!"

Nedim Şener'in Yanardağ verdiği yanıtlarla tartışma devam etti.