Nedim Şener’den Ahmet Şık açıklaması: Mutlaka bir projesi vardır

HDP'den istifa eden Ahmet Şık'la adının yan yana getirilmesine itiraz eden Nedim Şener, 'Ahmet Şık devlete terörist der ama terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP’den milletvekili olur, terörist dediği devletten de maaşını alır. Benim içinse terörist devlet değil PKK’dır. Fark bu kadar net' dedi.

Nedim Şener’den Ahmet Şık açıklaması: Mutlaka bir projesi vardır

HDP’den istifa eden Ahmet Şık için “Mutlaka bir başka projesi vardır” diyen nedim Şener, Şık’ın istifa gerekçesindeki “demokratik teamüllere uymama” gerekçesi için de “Demokratik teamülmüş, hadi oradan” dedi. Şener, “HDP’nin terör örgütünün dağ kadrosunun kontrolünde bir parti olduğunu; demokrasiyle, teamülle, hukukla, insan haklarıyla herhangi bir ilgisi olmadığını anlamak için içine girip milletvekili seçilmeye gerek var mı?” ifadelerini kullandı.

Şener’in yazısının satır başları şöyle:

“Ahmet Şık HDP’den istifa etmiş. Mutlaka bir başka projesi vardır. Onu yakından tanıyanlar, bir projesi olmadan adım atmayacağını bilirler. Ne olduğunu, kimlerle olduğunu yakında tüm Türkiye görür. Tabii ben de izleyeceğim.

İstifası birkaç boyutla tartışıldı. Birincisi istifa gerekçesi olarak yaptığı açıklama. Şöyle diyor: “Eşbaşkanlarımızı tenzih ederek, parti yönetiminde bulunan hâkim bir anlayışın HDP’nin gücü, anlamı ve değerleri hilafına demokratik teamüllerden uzak tutumlarında ısrarları nedeniyle HDP’den istifa ettim. Kararım bireysel bir politik tutumun yansıması olup herhangi bir komplo teorisine itibar edilmemesi temennimdir.”

Söz konusu terör örgütü PKK’nın siyasi kanadı olan HDP olunca, “parti yönetiminde bulunan hâkim bir anlayışın HDP’nin gücü, anlamı ve değerleri hilafına demokratik teamüllerden uzak tutumları” içerikli istifa gerekçesi pek de inandırıcı değil.

HDP’nin terör örgütünün dağ kadrosunun kontrolünde bir parti olduğunu; demokrasiyle, teamülle, hukukla, insan haklarıyla herhangi bir ilgisi olmadığını anlamak için içine girip milletvekili seçilmeye gerek var mı?

HADİ ORADAN…

PKK’nın Türk-Kürt ayırmadan, kadın, çocuk, bebek, köylü, işçi, asker, polis, korucu demeden masum insanları katlederken HDP’nin sessiz kaldığını, belediye başkanlarının, milletvekillerinin teröristlere destek verdiğini bilmeyen var mı?

Demokratik teamülmüş, hadi oradan…

O yüzden başta söylediğim cümleye döneceğim: Ahmet Şık’ı yakından tanıyanlar bir projesi olmadan adım atmayacağını bilir.”

ARAMIZDAKİ FARK

Şener, Ergenekon kapsamında birlikte tutuklandıklarını ve aynı koğuşta kaldıklarını hatırlatarak, o günden beri Şık ile isimlerinin yan yana kullanıldığına dikkat çekti.

“Biz Ahmet ile taban tabana zıt görüşleri olan, onun da deyimiyle yalnızca “koğuş arkadaşıydık.”  diyen Şener, “Ahmet Şık devlete terörist der ama terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP’den milletvekili olur, terörist dediği devletten de maaşını alır. Benim içinse terörist devlet değil PKK’dır. Fark bu kadar net yani…” ifadelerini kullandı.