Nedim Şener’den Ahmet Şık’a tokat gibi yanıt

Demirtaş'ı eleştirdiği için Ahmet Şık'ın hakaretine uğrayan Nedim Şener, 'PKK’ya terörist diyemeyen alçaktır' dedi.

Nedim Şener’den Ahmet Şık’a tokat gibi yanıt

İstanbul’da CHP’lilerin HDP’lilerle birlikte Selahattin Demirtaş tiyatrosu izlemesine Hürriyet yazarı Nedim Şener sosyal medya hesabından tepki göstermişti.

Şener, ilk önce “Terörist PKK 1994’te bugün Taksim’de bomba ile Onat Kutlar ve Yasemin Cebenoyan’ı katletmişti. PKK’nın siyasi ayağı ile tiyatro izlemeye gidenler hatırlıyor mu acaba? Yasemin Cebenoyan’ın kardeşi Birgün yazarı Cüneyt Cebenoyan ölümünden önce durumu analiz etmişti zaten” mesajını paylaştı.

CHP İstanbul örgütünün twitter hesabından tiyatro buluşmasıyla ilgili yapılan paylaşımı alıntılayan Şener, “Asıl tiyatroyu sahnedeki sanatçılar değil, onları izleyen bu zevat oynuyor. Ama farkedilmediklerini zannediyorlar” yazdı.

Şener, İBB kitapçısında Selahattin Demirtaş’ın kitaplarının satılmasına da tepki gösterdi.

Selahattin Demirtaş’ın kız kardeşi Aygül Demirtaş ise “Sayın Demirtaş, o gün de her zaman olduğu gibi haksızlıkların karşısında, haklının ve hukukun yanındaydı. Nedim Şener’e bugün de haksızlık edilse aynı davranışı sergiler. Çünkü o kendine değil, herkese demokrat.” sözleriyle Demirtaş’ın yıllar önce Ahmet Şık ve Nedim Şener ile ilgili tweet’ini paylaştı.

HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık da Nedim Şener’e gönderme yaparak “Kimisi alçak gönüllüdür, kimisi alçak olmaya gönüllüdür.” dedi.

Nedim Şener, HDP’li Şık’a “Kimi de devlete terörist derken, Türk Kürt ayırmadan kadın, çocuk, öğretmen, doktor, işçi, köylü, polis asker hatta annesiyle 11 aylık bebeği katleden PKK’ya terörist diyemeyen alçaktır.” sözleriyle yanıt verdi. Bu sözler üzerine Ahmet Şık sessizliğe büründü.

Veryansıntv.com