Nedim Şener’den Akşener’in danışmanına: FETÖ’ye aşık birer düşkünsünüz

Meral Akşener’in basın danışmanı ve Yeniçağ yazarı Murat İde'nin yazısına Nedim Şener'den sert tepki geldi. Şener, İde'nin kumpaslardaki FETÖ'cülerin rollerini gizlediğini belirtti.

Nedim Şener’den Akşener’in danışmanına: FETÖ’ye aşık birer düşkünsünüz

Murat İde, Nedim Şener’in bir TV programındaki “Eğer Meral Akşener, CHP-HDP yakınlaşmasından haberim yok diyorsa, söyleyecek bir şey bulamıyorum.. Herkesin haberi var ama onun haberi yok” sözlerine Yeniçağ gazetesinde yazdığı bir yazıyla yanıt verdi. İde, Nedim Şener’e bir tweet atıp “Bu kadar vicdansız olmak zorunda mısın” diye sorduğunu, Şener’in de bu tweet’e canlı yayında “Şimdi bakın, Meral Akşener’in danışmanı bu ‘ADAM’ sa eğer, gerisini siz düşünün” dediğini aktardı.

AKŞENER’İN DANIŞMANI ‘ADAMLIĞI’ TANIMLADI

İde, ‘Adamlığın tarifi’ başlıklı yazısında “Ben eğer, celladına aşık olmuş bir yarım akıllı olsaydım, kesin bilgidir, benimle çalışmazdı..” ifadelerini kullandı.

İde, şunları yazdı:

“Eğer benim, istihbarat dünyasındaki kliklerin savaşına memur edilmiş bir kalemim olsaydı, kesin bilgidir, benimle çalışmazdı..Ben eğer, dün beni içeri tıkanlarla yol arkadaşlığı yapmışlara yalakalık kuyruğuna girseydim, kesin bilgidir, benimle çalışmazdı..

Eğer ben, cezaevine atılırken alkış tutanlarla yol yürümeye kalksaydım, kesin bilgidir, benimle çalışmazdı..

Eğer ben, haksızlığa uğrayıp bedel ödetilirken ve bütün meslek üç maymunu oynarken, arkamda durmuş insanlara, ‘Senin gibi’ hitap edecebilecek bir karakter(!) olsaydım, kesin bilgidir, benimle çalışmazdı..

Dolayısıyla, bu niteliklere sahip olmadığım ve senin deyiminle “ADAM” olduğum için. Çalışmayı tercih etti..”

Nedim Şener’in uğradığı adaletsizlikte arkasında durduğunu savunan İde, “Sana o vicdansızlığı, Sana o hukuksuzluğu, Sana o tezgahı yapanların yanında saf tutup, dar zamanında ardında duranları, hoyratça harcamaya kalkıyorsun, çamur atmaya kalkıyorsun..” diye yazdı.

ŞENER’DEN YANIT: FETÖ’CÜLERİ SAKLAMIŞ

Murat İde’nin yazısına Nedim Şener sosyal medya hesabından yanıt verdi.

“Daha önce rüyasında gördüğü ak sakallı dede ile bir küçük uçağa 20 milyar dolar sığdıran bunu da köşe yazısı diye okurlarına yutturan Meral Akşener’in basın danışmanı Murat İde, bana ‘yarım akıllı’ demiş. ‘Celladına aşık’ demiş. O zaman anlatalım, benim katilime kim aşık?” diyen Şener, şöyle devam etti:

“Akşener’in danışmanı Murat İde, beni anlatırken, tutuklanmama sebep olanın, Hrant Dink cinayetinde FETÖ’cü istihbaratçıların rolünü ortaya çıkarmam olduğunu saklamış. Aynısını FETÖ’cü Adem Yavuz Arslan yapmış, 13 Aralık 2013’de ona da cevabını vermiştim.

Ben kesintisiz biçimde katilime karşı mücadele verirken danışmanı olduğu Akşener, FETÖ’cülere, İde’nin deyimiyle ‘aşkını’ böyle ilan ediyordu. İde o anlarda ne yapıyordu acaba?

İyi Parti’de “bizim celladımıza aşıklar” yer bulurken İyi Parti kurucusu Yörük Ali Paşa bile, Ergenekon ve Balyoz mağdurlarının dolgu malzemesi yapıldığını anlatıp ayrıldığında İde nasıl bir mücadele verdi acaba?

Bizim katilimize aşık olanları aşkına nasıl karşılık bulduğunu halen partinizde olanlar söylediğinde Murat İde ne yapıyordu?

Tüm bunlar olurken Murat İde ne yapıyordu ben söyleyeyim, yıllarca peşinde koştuğu siyasetçileri satıp yeni adresine koşuyor, benim katillerimin ortaklarıyla iş tutuyor, rüyasında gördüğü ak sakallı dede ile uçağa 20 milyar dolar doldurup, bunu da köşe yazısı diye yazıyordu.

Ben katilimle mücadele ederken, benim katilime aşık olan Akşener’in danışmanı Murat İde, FETÖ’nün el konulan kanallarındaki katillerimiz olan gazeteci kılıklı FETÖ’cülere, başında olduğu Bengi Türk kanalını açıyordu.”