Nedim Şener’den Ayşenur Arslan’a anlamlı yanıt

Nedim Şener bugünkü köşesinde Odatv çalışanlarının tutuklanmasını eleştirdi. Barış Pehlivan'a destek adı altında sosyal medyadan adliye fotoğrafları paylaşan Ayşenur Arslan ise HDP'li Ahmet Şık ile biraraya gelip Nedim Şener'e sataşınca Şener'den yanıt gecikmedi.

Nedim Şener’den Ayşenur Arslan’a anlamlı yanıt

Oda TV’nin Libya’da şehit olan MİT mensubunun cenazesine ait görüntüleri yayınlaması gerekçesiyle başlatılan soruşturmada Müdürü Barış Terkoğlu ve muhabir Hülya Kılınç tutuklanmıştı. Bu akşam saatlerinde ise ifadesi alınan sitenin Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan tutuklandı.

Gazeteci Ayşenur Arslan, tutuklanmadan önce adliyeye gitti. Arslan, Nedim Şener’e de sosyal medya üzerinden “Nedim Şener’e açık çağrı: Bir zamanlar FETÖ kumpasıyla birlikte yargılandığı Barış Terkoğlu cezaevinde. Barış Pehlivan da şu anda tutuklama talebiyle mahkeme karşısında. Onu da destek için Çağlayan’a bekliyorum” sözleri ile adliyeye gelme çağrısı yaptı.

Ancak Arslan, Şener adliyeye gelmeyince “Nedim Şener’e çağrıda bulunmuştum. Aranan isme ulaşılamadı!! Onun yerine sevgili Ahmet Şık koşa koşa geldi ve Barış Pehlivan ile duruşma öncesi bir Adliye Hatırası çektik..” sözleri ile ikinci bir paylaşım yaptı.

Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan’ın tutuklanmasını eleştiren Nedim Şener Ayşenur Arslan’a yine sosyal medya üzerinden cevap verdi.

Edirnekapı şehitliğinde işi olduğu için daveti geç gördüğünü ifade eden Şener, Pehlivan’a destek için adliyeye giden Arslan’a önce ülkesi için şehit olan MİT mensubu ve mağdur olan ailesinin hukukunu savunmasını tavsiye etti. Şener sonra da HDP’li Ahmet Şık’ı işaret ederek PKK’ya terörist diyemeyenlerle  kendisinin yan yana konulmamasını istedi.

İşte Şener’in Arslan’a verdiği cevap:

“Edirne kapı şehitliğinde işim vardı geç gördüm Ayşenur hanım, ama önce siz ülkesi için şehit olan MİT mensubunun ve mağdur olan ailesinin hukukunu hakkını savunun sonra isterseniz bir araya geliriz. Bir de PKK’ya terörist diyemeyenlerle beni yan yana koymayın”