Nehirde onlarca kişinin cesedi bulundu... Korona tehlikesi sokaklarda

Hindistan'daki Ganj Nehri'nde koronavirüsden (kovid-19) hayatını kaybeden 40 ila 45 kişinin cansız bedeni bulundu.

Nehirde onlarca kişinin cesedi bulundu... Korona tehlikesi sokaklarda

Hindistan’da koronavirüs salgını hızla yayılmaya devam ederken, zor günlerin yaşandığı ülkede Ganj Nehri’nde Kovid-19'dan ölenlerin cansız bedenleri kıyıya vurdu.

Bihar bölgesinde yer alan Chausa köyünün Ganj Nehri kıyısına Kovid-19'dan hayatını kaybeden yaklaşık 40 ila 45 kişinin cansız bedeninin vurduğu belirtildi. Chausa köyü yetkililerinden Ashok Kumar, “Yaklaşık 40-45 ceset yüzerken görüldü” dedi.

'5 İLA 7 GÜNDÜR SUYUN İÇİNDELER'

Başka bir yerel yetkili ise, “Şişmiş durumdalar ve en az 5 ila 7 gündür suyun içindeler. Nereli ve hangi kasabalı olduklarını soruşturmamız gerekiyor” ifadelerini kaydetti.

Yerel halk ise, cansız bedenlerin ülkede artan vakalar nedeniyle krematoryumlarda ve mezarlıklarda yer kalmaması sonucu nehre atıldığını iddia etti.

'KÖPEKLER CESETLERİ YİYOR'

Avukat Ashwini Varma yerel bir kanala canlı olarak bağlanıp yaptığı açıklamada, “Bir cesedi yakmak neredeyse 30-40 bin Hindistan rupisi tutuyor. Bu nedenle durumu kötü olan kişiler cesetleri Ganj Nehri’ne atmayı tercih ediyor. Sokak köpekleri, Kovid-19 kurbanlarına ait olabilecek cesetleri yiyor. Aynı zamanda bu da virüsü yayacak” dedi.