Netanyahu: Kadınlar ve çocuklar hayvandır

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü vesilesiyle konuşma yapan İsrail Başbakanı, kadına şiddetle hayvana şiddeti kıyaslayan karmaşık laflar ederken "Kadınlar hayvandır, çocuklar hayvandır. Hakları olan hayvanlar..." dedi.

Netanyahu: Kadınlar ve çocuklar hayvandır

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Ve Uluslararası Dayanışma Günü vesilesiyle kadınların ev içi şiddetten korunmasına yönelik açıklamasına yaptığı gaf damga vurdu. 

Parlamentoda düzenlenen ve eşi Sara'nın da katıldığı bir etkinlikte konuşan Netanyahu, ev içi şiddeti hayvana yönelik şiddetle kıyaslarken ilginç ifadeler kullandı. 

Sputnik’in haberine göre toplumun hayvanların şiddetten korunması gerektiğini anlaması halinde aynı şeyin kadınlar için de geçerli olduğunu anlayacağından söz eden Netanyahu, "Kadınlar dövebileceğiniz hayvanlar değildir ve bugün diyoruz ki hayvanlar da dövülmez" ifadesini kullanarak şöyle devam etti:

"Hayvanların da anlayışı, zekası, kavrayışı ve duyguları olduğunu anlıyoruz. Haklı olarak hayvanlara şefkat duyuyoruz. Pekala, kadınlar hayvandır, çocuklar hayvandır - hakları olan hayvanlar. Bu, dünyadan geçip gitmesi gereken bir şey ve umarım artık bu kadar şok edici şeyler görmeyeceğiz."