Neuralink nedir? Elon Musk duyurdu, neuralink tanıtımı saat kaçta? Neuralink için geri sayım başladı!

Neuralink nedir? Elon Musk Neuralink ile insan beyninin bilgisayarı kontrol edebileceğini duyurdu. Neuralink tanıtımı ne zaman saat kaçta?

Neuralink nedir? Elon Musk duyurdu, neuralink tanıtımı saat kaçta? Neuralink için geri sayım başladı!
Neuralink

Tesla Motors ve SpaceX kurucusu Elon Musk Temmuz ayında Neuralink adlı bir projeyi tanıtmıştı. Ayrıca Musk, ABD'de insanlar üzerinde deneylere başlayabilmek için düzenleyici kuruluşlara başvuruda bulunduğunu söylemişti.

Bu teknoloji girişimi sayesinde insan beyni ve bilgisayarlar arasında bir bağlantı kurulabilecek. Elon Musk yeni attığı tweette, “ 28 Ağustos’ta nöronların ateşlenmesini gerçek zamanlı olarak göstereceğiz, Matrix içinde matrix,” yazdı. Türkiye saati ile cuma gününü perşembeye bağlayan gece saat 01.00'da  lk kez Elon Musk bu teknolojinin nasıl çalıştığını insanlığa gösterecek.

Elon Musk, maymunlar üzerinde yapılan denemeler sonucunda bilgisayarların beyin gücüyle kontrol edilmesini başardıklarını söyledi.

NeuraLink teknolojisi, felçli hastalar için de umut olmuş durumda. 

Elon Musk ise NeuraLink ile asıl amacın "insanüstü bilinç" olduğunu söylüyor

Neuralink teknolojisinin beyne şu anda kullanılan beyin-makine arayüzlerinden daha az zarar vereceği düşünülüyor. NeuraLink ayrıca yüksek veri transferini de mümkün kılıyor. 

Neuralink Hayvanlar Üzerinde Test Edildi

Neuralink nedir

Elon Musk, cihazların şimdilik sadece hayvanlar üzerinde test denendiğini belirterek farelerle deneyler yapıldığı bilgisini verdi. Elon Musk ayrıca etkinliğin soru – cevap bölümünde Kaliforniya Üniversitesi’nden bilim insanlarıyla birlikte maymunlar üzerinde de testler yapıldığını açıkladı. Sözlerine devam eden Elon Musk: “Maymun, beyniyle bilgisayarı kontrol etmeyi başardı. Sadece bilginize” şeklinde konuştu.