Nevşehir Belediyesi: 1 koyun,1 keçi, 3 kuzu tarafından esir alındık

Nevşehir’de ahırdan kaçan 1 koyun, 1 keçi ve 3 kuzu, Nevşehir Belediye binasına girmeye çalıştı. Görüntüler belediyenin sosyal medya hesabından '1 koyun,1 keçi, 3 kuzu tarafından esir alınmış bulunmaktayız' notuyla paylaşıldı.

Nevşehir Belediyesi: 1 koyun,1 keçi, 3 kuzu tarafından esir alındık

Nevşehir’de ahırdan kaçan 1 koyun, 1 keçi ve 3 kuzu, Nevşehir Belediye binasına geldi. Güvenlik görevlilerine zor anlar yaşatan kafadar hayvanların belediye binasına girme anı güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. 

Hayvanlar, karşılarına çıkan vatandaşlara da saldırdı. Belediye görevlilerince yakalanan hayvanlar Hayvan Kasabasına götürüldü. Hayvanların sahibi Hasan Ünbulan, hayvanlarını Hayvan Kasabası'ndan teslim aldı.

O anlara ait görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan Nevşehir Belediyesi, “1 koyun, 1 keçi, 3 kuzu tarafından esir alınmış bulunmaktayız” ifadelerine yer verdi. Görüntü sosyal medyada ilgi gördü.

BAŞKANDAN İADEİ ZİYARET

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı dün sabah sürüden kaçarak Belediye hizmet binasına girmeye çalışan ve renkli görüntülerin ortaya çıkmasına neden olan koç, keçi ve koyunların olduğu ağılı ziyaret etti. Başkan Arı, sürü sahibi Hasan Ünbulan ile görüştü daha sonra da Belediye'ye girmek isteyen koyunlarla fotoğraf çektirdi.
Bir süre belediyeye gelen koçu seven Başkan Arı, daha sonra bu koçu, sahibinden satın aldı. Başkan Arı'nın aldığı koçun, Nevşehir Hayvan Kasabası'nda bakımının yapılacağı ve burada yaşayacağı öğrenildi.