Nihat Genç, Acun'a sordu: Netflix görmüyor ya sen?

Nihat Genç, Netflix'in Türk senaryolarında FETÖ ve Adnan Hocacılar gibi "cemaat" konularına özellikle girmediğine dikkat çekti. Genç, Netflix'e alternatif olarak Exxen'i kuran Acun Ilıcalı'nın bu senaryolara nasıl yaklaşacağını sordu.

Nihat Genç, Acun'a sordu: Netflix görmüyor ya sen?

Son dönemde farklı tartışmalarla gündemden düşmeyen dizi ve film platformu Netflix'e ilişkin yazar Nihat Genç'ten değerlendirmeler geldi.

Türkiye'de çok farklı içeriklerle senaryolar üreten Netflix'in cemaat-tarikat gerçeğinden uzak durmasına dikkat çeken Genç, Acun Ilıcalı'nın kurduğu Exxen'i işaret etti.

"Netflix'e rakip olacağı" belirtilen Exxen'in böyle diziler çekip çekemeyeceğini sordu.

Genç'in sosyal medya hesabından paylaştığı mesajlar şöyle:

"Netflix girdiği her ülkenin senarist ve yönetmenlere film-dizi çeksinler diye milyon dolarlar aktarıyor. Yani bir platform olarak Netflix dünyanın ilgisini çekecek iç gıcıklayıcı şaşırtıcı büyüleyici gizemli vs. konular aramakla meşgul, şimdi soralım!

İmamları, kedicikleri hayatları-biyografisi entrika ve komplolarla dolu ve gerçek hayattan alınma Fetö ve Adnan Hoca gibi bir konuyu Netflix neden işlemiyor! Dünyayı şaşkınlığa çevirecek iştah ve merak açan böyle derin bir konuyu Netflix'in kaçırması mümkün mü?

Fetö ve Adnan Hoca'nın arkasındaki uluslararası gücü gösteriyor bu. Hadi Netflix'i geçtik, şimdi Acun Ilıcalı bir platform kuruyor Exxen, bakalım Acun dünyayı şaşkına çevirecek entrika kumpas dolu bu 'dizileri' çekebilecek mi?"