Nihat Genç: Müyesser Yıldız neden gözaltında?

featured
service

Yazar Nihat Genç, gazeteci Müyesser Yıldız’ın bu sabah Ankara’da gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

Yazar Nihat Genç, Müyesser Yıldız’ın gözaltına alınmasına tepki gösterdi. Genç’in açıklaması şöyle:

“Müyesser Yıldız “askeri casusluk” gibi gerekçeyle bu sabah gözaltına alındı, her halde şaka yapıyor olmalılar, ya da, kafayı mı yediniz?

Biri çıkıp Müyesser Yıldız Türk basın tarihinin en kahraman gazetecisidir ve en büyük ve her türlü ödül az gelir derse, hiç yanlış olmaz.

Çünkü FETÖ işgali boyunca Silivri’den ve sonra FETÖ mahkemeleri sürerken Türkiye neler olup bittiğini Müyesser Yıldız’ın seri amansız affetmez kaleminden öğrendi.

Bir elli boyunda kırk kilo ağırlığında ve yüzlerce mahkemeyi bir kuru simitle ve kırk derece güneş altında ve maaşsız ve parasız, büyük medyanız susarken-gizlerken tek başına Müyesser Yıldız’dan öğrendiniz.

Türk Ordusu tasfiye edilip hapse atılırken FETÖ’yü ve işbirlikçilerine karşı Balyoz ve Ergenekon mağdurlarını onlarca yıl tek başına savunan sadece mahkemelerine değil tek tek eşlerine evlerine koşan Müyesser Yıldız’dır.

Gazeteciliği korkusuzluğu çalışkanlığı vatan sevgisi fedakarlığı her türlü övgünün üstündedir.

Bu muhteşem kadın gazetecinin on uzun yıl bir başka örneği daha çıkmamıştır!

Tek başına bir ‘ordu’dur, susmuş sinmiş ele geçirilmiş Türk basını ve gazeteciliğinin on yıllarca tek başına onurunu korumuş, FETÖ’yü deşifre eden binlerce yazı kaleme almıştır!

Yine niye mi içeri alındı, yüzde 100 kesin tahminim, yine birilerini ‘ifşa’ ediyordur ve yine içerden birileri çok rahatsız olmuştur.

Bir tanecik soylu kardeşim Müyesser, sen bizim hakikaten her şeyimizsin, canımızla kanımızla yanındayız, bu gözdağı vermeler bu gözaltılar, iyi tanıyorum seni, vız gelir tırıs gider, bu sütun bu site, seninle gurur duyuyor. Seni de aldıklarına göre birileri kayışı iyice koparmış, şanzımanları hepten dağılmış demektir. Saygıyla.”

Nihat Genç: Müyesser Yıldız neden gözaltında?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

10 Yorum

 1. 2 sene önce

  fetö ile mücadele ediyoruz!
  Nerede kalmıştık?
  Askeri casusluk… Gel bakalım Müyesser…

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Bunları yapanların acil olarak tespit edilip gereği yapılmalı sürekli kumpas kurulmuş pardon mu denecek ?bu nasıl iş ? Cumhurbaşkanı ivedi olarak bu işe dur demeli Müyesser hanım gerçek bir gazetecidir…

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  FETÖ yinefaaliyete geçti…

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  Muyesser Yıldız kimdir ?Herhalde yetkililer benden iyi biliyorlar.Memleket için mucadele veren boyle degerli kisileri
  almaları izaha muhtaç.İzahat yoksa başka hikayeler yeniden yazılıyor demektir. Kendisine cok şey botçluyuz.Kumpas zamanlarında KANDIRILAMAYANLARDAN dır kendisi

  Cevapla
 5. 2 sene önce

  MÜYESSER HANIM SON KELEYNAKLARDANDI NESİLLERİNİ BİTİRMEK İSTİYORLAR.

  Cevapla
 6. 2 sene önce

  Kendi içinde birlik olamayan susmuş sinmiş satılmış basın sonucunda olan temiz dürüst insanlara oluyor. Hiç kimse bana birşey olmaz demesin. İş zıvanadan çıktı.

  Cevapla
 7. 2 sene önce

  Arayıp bulamayacağımız, yürekli ve vatansever insanlar yine, yeniden artarak susturulmak isteniyor.
  Buna sebep olanlar kesinlikle dış güçlere hizmet edenlerdir.
  Gücünü vatansever halktan alanlar mahkum edilemez.

  Cevapla
 8. 2 sene önce

  bazı kafası çalışmayan kendini vatansever zannederek akepe virüsünün milli bir cephe oluşturabileceğine fetö ile mücadele ettiğine hala inanan bu atatürk düşmanı mandacı zihniyetle saf tutan temiz kalpli arkadaşlar var galiba sadece pensilvanyadaki sahte papaz aradan çıktı siyasal islamcıların kabesi değişmedi bunların kabesi 100 dolarlık banknot

  Cevapla
 9. 2 sene önce

  Müyesser Hanım’ın yazılarını okumazsam hiç bir şey öğrenemem ki ?En fazla güvendiğim ve saygı duyduğum kişidir. İçişleri Bakanı ve Savunma Bakanı tarafından sevilmeyen bir gazeteci olduğunu biliyoruz hemen aklıma doğal olarak gözaltı marifeti bu kişilerden kaynaklanıyordur düz mantığı geliyor.

  Cevapla
 10. 2 sene önce

  Kimse daha fetonun su anda hangi kilikta oldugunu anlayamamis..Ben de bilmiyorum ama haticelere degil neticelere bakin yeter..Feto hep haticeyle kandirir neticesine katlanirsiniz.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!