Nihat Genç: Müyesser Yıldız neden gözaltında?

Yazar Nihat Genç, gazeteci Müyesser Yıldız'ın bu sabah Ankara'da gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

Nihat Genç: Müyesser Yıldız neden gözaltında?

Yazar Nihat Genç, Müyesser Yıldız’ın gözaltına alınmasına tepki gösterdi. Genç’in açıklaması şöyle:

“Müyesser Yıldız “askeri casusluk” gibi gerekçeyle bu sabah gözaltına alındı, her halde şaka yapıyor olmalılar, ya da, kafayı mı yediniz?

Biri çıkıp Müyesser Yıldız Türk basın tarihinin en kahraman gazetecisidir ve en büyük ve her türlü ödül az gelir derse, hiç yanlış olmaz.

Çünkü FETÖ işgali boyunca Silivri’den ve sonra FETÖ mahkemeleri sürerken Türkiye neler olup bittiğini Müyesser Yıldız’ın seri amansız affetmez kaleminden öğrendi.

Bir elli boyunda kırk kilo ağırlığında ve yüzlerce mahkemeyi bir kuru simitle ve kırk derece güneş altında ve maaşsız ve parasız, büyük medyanız susarken-gizlerken tek başına Müyesser Yıldız’dan öğrendiniz.

Türk Ordusu tasfiye edilip hapse atılırken FETÖ’yü ve işbirlikçilerine karşı Balyoz ve Ergenekon mağdurlarını onlarca yıl tek başına savunan sadece mahkemelerine değil tek tek eşlerine evlerine koşan Müyesser Yıldız’dır.

Gazeteciliği korkusuzluğu çalışkanlığı vatan sevgisi fedakarlığı her türlü övgünün üstündedir.

Bu muhteşem kadın gazetecinin on uzun yıl bir başka örneği daha çıkmamıştır!

Tek başına bir ‘ordu’dur, susmuş sinmiş ele geçirilmiş Türk basını ve gazeteciliğinin on yıllarca tek başına onurunu korumuş, FETÖ’yü deşifre eden binlerce yazı kaleme almıştır!

Yine niye mi içeri alındı, yüzde 100 kesin tahminim, yine birilerini ‘ifşa’ ediyordur ve yine içerden birileri çok rahatsız olmuştur.

Bir tanecik soylu kardeşim Müyesser, sen bizim hakikaten her şeyimizsin, canımızla kanımızla yanındayız, bu gözdağı vermeler bu gözaltılar, iyi tanıyorum seni, vız gelir tırıs gider, bu sütun bu site, seninle gurur duyuyor. Seni de aldıklarına göre birileri kayışı iyice koparmış, şanzımanları hepten dağılmış demektir. Saygıyla.”