Nihat Genç: Yine HaberTürk semalarında görünmeye başladılar

Medyada yeniden eski açılımcıların boy göstermesini değerlendiren Nihat Genç, "Biden Beyaz Saray'a henüz geçmeden rüzgarı Türkiye'de kasırgaya dönüştü" dedi.

Nihat Genç: Yine HaberTürk semalarında görünmeye başladılar

VERYANSIN TV

Joe Biden'ın ABD başkanlık yarışını kazanmasının ardından Türk siyasetinde yaşanan hareketlilik dikkatle izleniyor. Trump'a karşı Türkiye'ye karşı daha "şahin" bir politika izlemesi beklenen Biden'ın zaferi içerdeki açılımcıları, "yetmez ama evetçileri" ve FETÖ firarilerini heyecanlandırırken, iktidar cephesinden de Biden'a uyumlu mesajların gelmeye başlaması dikkat çekiyor.

İktidar yazarları köşelerinde, yeni dönemde Biden'a uygunlu politikalar üretmeye devam ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Ekonomi, hukuk ve demokraside yeni seferberlik başlatıyoruz" sözleri liberallerce "Eski AKP'ye dönüş mü var?" olarak yorumlanarak alkışlandığı görüldü.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın "açılım" dönemine ilişkin övgü dolu sözleri de dikkatlerden kaçmadı.

Akar önceki gün şu ifadeleri kullanmıştı:

2013-2015 çözüm süreci. Ya, burada çözüm sürecine karşı çıkanlar var, AK Partililerden, sağ cenahtan diyelim ‘buna ne gerek vardı?’ gibi. Hayır, bu çözüm süreci gerçekten bizim tarihimize not düşmek bakımından çok önemli olmuştur. Devlet bütün şefkatini göstermiştir, bütün sabrını göstermiştir, demiştir ki, ‘gelin, bu terörü bitirin, hep beraber oturalım, konuşalım, danışalım, bu işi çözelim.’ Fakat ne oldu? Antep, Ankara Gar, İstanbul Havalimanı, Suruç… Yani yüzlerce kişiyi katlettiler, cevap bu oldu. Bunun üzerine ne oldu? 24 Temmuz’daki bu katliamlardan sonra gerçekten çok büyük çaplı, o ana kadar tespit ettiğimiz terör hedeflerinin hepsi vuruldu, 24 saat, 48 saat vuruldu havadan.”

Gelişmelerin, TV kanallarındaki gündemi belirlediği de dikkatlerden kaçmadı.

Durumu değerlendiren yazar Nihat Genç, sosyal medya hesabından "Biden Beyaz Saray'a henüz geçmeden rüzgarı Türkiye'de kasırgaya dönüştü" sözleriyle değerlendirdi.

Genç şu ifadeleri kullandı:

"Biden Beyaz Saray'a henüz geçmeden rüzgarı Türkiye'de kasırgaya dönüştü. Dışa bağımlı ekonomi dışarının dayatmalarına daha fazla dayanamadı ve Erdoğan 'ekonomide hukukta büyük reformlar' derdemez dejavu yaşamaya başladık.

Azgın FETÖ'cü liberaller HaberTürk semalarında yine görünmeye başladı. Liberaller sevinç çığlıkları atıyor, FETÖ'cü hesaplar bir günde Tayyipçi oluverdi ve sil baştan hendek ve 'akil adam' günleri konuşulmaya başlandı. Ey AKP'liler ne demişti eskiler, düşmez kalkmaz bir Allah!"