Nihat Genç’e dava açan Kılıçdaroğlu’ndan ‘bağımsız gazeteciler’ mesajı

Nihat Genç'e yazısı sebebiyle dava açan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, gazeteci Barış Pehlivan'ın cezaevine girmesi sebebiyle 'bağımsız ve cesur gazeteciler' temalı bir açıklama yaptı.

featured

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazeteci Barış Pehlivan’ın yeniden cezaevine girmesiyle alakalı olarak bir mesaj paylaştı.

thumbnail
İlişkili Haber
Gazeteci Barış Pehlivan yeniden cezaevine girdi

CHP lideri, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“İktidarını sahte ve montaj videolara borçlu olan Saray; bağımsız gazetecileri sindirmeye, medyayı sansürlemeye devam ediyor… Barış Pehlivan gibi bağımsız ve cesur gazeteciler dün teslim olmadıkları gibi bugün de teslim olmayacaktır, gerçekleri daima yazmaya devam edeceklerdir.”

NİHAT GENÇ’E DAVA AÇMIŞTI

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 3 ay önce Veryasın Tv’de yayınlanan “Şerefsiz Gandi” başlıklı yazısı nedeniyle yazar Nihat Genç’e 200 bin TL’lik tazminat davası açtı.

Seçim döneminde “Sana söz! Millet İttifakı iktidarında beni özgürce ve korkmadan eleştirebileceksiniz” diye kampanyalar yürüten Kılıçdaroğlu’nun, eleştirilerinden dolayı Genç’e dava açması büyük tepki çekti.

Sosyal medyada gündem olan skandal dava üzerine Genç’e onbinlerce destek mesajı geldi.

thumbnail
İlişkili Haber
Kıraç’tan Kılıçdaroğlu’na Nihat Genç tepkisi: Kendinize gelin!
thumbnail
İlişkili Haber
Yılmaz Özdil’den ‘Nihat Genç’ mesajı

NİHAT GENÇ NE YAZMIŞTI?

Nihat Genç, söz konusu yazısında, Muharrem İnce’ye yönelik sosyal medya üzerinden yürütülen linç kampanyasına ve kaset kumpasına tepki göstermiş, İnce’ye yönelik kumpasın CHP içinde uzantıları olduğuna işaret etmişti. Zaten yakın zaman önce İnce’ye yönelik kumpasla ilgili operasyonlar düzenlenmiş, CHP genel merkezine yakın bazı kişiler de gözaltına alınmıştı.

İşte Kemal Kılıçdaroğlu’nun 200 bin liralık tazminat talep ettiği o yazı:

 

Nihat Genç’e dava açan Kılıçdaroğlu’ndan ‘bağımsız gazeteciler’ mesajı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 16 Ağustos 2023, 20:17

    NİHAT ABİ; SEN İSTEDİĞİN GİBİ KÜFÜR ET BİZ TOPLANIP TAZMİNATI ÖDERİZ. ŞEREFİN BU KADAR EDİYORSA AL SANA PARA DİYEREK SURATINA ÇARPARAK ÖDERİZ.SANA DAVA AÇILMASININ TEK SEBEBİ SENİN HAREKETE GEÇMEN.TAKİYECİ ATATÜKÇÜLERİN BİR TARAFI TUTUŞTU. ZATEN ŞU DÖNEMDE KİMİ KONUŞARAK KİMİ EYLEMLERİYLE KİMİ TARAFIYLA KİMİ GİZLİ KİMİ AÇIK ŞEREFİNİ KONUŞTURUYOR.SANA AÇILAN BU DAVAYI BİRDE ATATÜRK İÇİN CUMHURİYET İÇİN OYLAR BÖLÜNMESİN DİYEREK OY VEREN VATANDAŞLAR DA DÜŞÜNSÜN.ONLAR DA ŞEREFİNİ KONUŞTURSUN.CHP’DEN GİZLİ AÇIK NEMALANAN YAZARLAR SANATÇILAR DA DÜŞÜNSÜN.ONLAR DA ŞEREFİNİ KONUŞTURSUN.BENDEN BU KADAR BÜYÜK YAZDIM Kİ RAHAT OKUYUN.NİHAT ABİ SENİN GIYABINDA BÜTÜN VERYANSIN EKİBİNE SELAM OLSUN.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!