Nihat Genç'ten 'Ahmet Altan' korosuna yanıt: 'Hukuk reformu' deyince aklınıza başkası gelmiyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Hukuk reformu" açıklamasının hemen ardından harekete geçen "Ahmet Altan'a özgürlük" korosu yazarlarına Nihat Genç'ten yanıt geldi.

Nihat Genç'ten 'Ahmet Altan' korosuna yanıt: 'Hukuk reformu' deyince aklınıza başkası gelmiyor!

"Hukuk reformu" deyince hemen Ahmet Altan ve Osman Kavala kampanyası başlatanlara Nihat Genç, "Hukuk reformu deyince akıllarına yasadışı cemaatler, kanunsuz okulları, dokunulmaz şeyhler, imtiyazlı saray yakınları, torpilli müteahhitler vs. korkusuzca üstüne gidilmesi değil Ahmet Altan'ın ve FETÖ'cülerin affı geliyor!" diye seslendi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "Ekonomi, hukuk ve demokraside yepyeni bir seferberlik başlatıyoruz. Ekonomi yönetimini yeniden oluşturduk. Bizi hedeflere ulaştıracak hamleleri süratle hayata geçireceğiz" sözleri iç siyasette dikkat çeken hareketlenmelere neden oldu.

İktidar basınının köşe yazarları hızlıca "hukuk reformu"nun kriterlerini yazmaya başladı!

Nagehan Alçı, HaberTürk'teki köşesinde "Hem Osman Kavala’nın hem de Ahmet Altan’ın tahliye edilmesi gerektiğinde lütfen uzlaşalım artık" çağrısı yaptı ve "Gerçek bir hukuk reformu demek Osman Kavala ve Ahmet Altan’ın özgürlüğüne kavuştuğu bir Türkiye demektir" ifadelerini kullandı.

Cem Küçük de Türkiye gazetesindeki köşesinde Osman Kavala ve Ahmet Altan'ın cezalarını fazlasıyla çektiklerini iddia etti ve bu isimlerin artık bırakılması gerektiğini söyledi. Küçük, "Türkiye göreceksiniz rahatlayacak. Döviz ve ekonomi bu tahliyelere olumlu tepki verecektir" dedi.

"Hukuk reformu" deyince harekete geçen "Ahmet Altan ve Osman Kavala korosu"na yazar Nihat Genç'ten yanıt geldi.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Genç şu ifadeleri kullandı:

"Hukuk reformu deyince akıllarına yasadışı cemaatler, kanunsuz okulları, dokunulmaz şeyhler, imtiyazlı saray yakınları, torpilli müteahhitler vs. korkusuzca üstüne gidilmesi değil Ahmet Altan'ın ve FETÖ'cülerin affı geliyor!

Peki Cumhuriyetin geldiğini nasıl anlayacağız? Asalak şeyhler ve ruhban sınıfının ve sarayın imtiyazlı ihaleci torpilli aristokrat(!) sınıfının mamalarını kesip yargıladığımız zaman!"