Nihat Genç’ten İmamoğlu’na: Senin AKP’den farkın ne?

Nihat Genç, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, tıpkı AKP'nin geçmişte yaptığı gibi 'etnik siyaset' yaptığına dikkat çekerek, "Senin AKP'den farkın ne?" diye sordu. İmamoğlu'nun, DEM Parti çıkışı nedeniyle CHP'li Burcu Köksal'ı hedef almasına da değinen Genç, "Kendisi Grup Başkanvekili'ni kovacak kadar güçte bir adam mı? Daha bugünden Ali kıran baş kesen oldun" ifadelerini kullandı.

featured

VERYANSIN TV

Yazar Nihat Genç, Veryansın Tv Youtube kanalında yayınlanan Kurt programında bu hafta yine dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

‘CUMHURİYETE İHANET EDİYORSUNUZ’

AKP’nin açılım döneminde yaptığı etnik siyaset sonucu verilen şehitleri anımsatan Genç, “Etnik siyaset yapabilirsiniz dediğinizde Hendek’te olanın aynısı tekrar olur. AKP 2012 yıllarında açılıma gitti oy düşünce geri adım attı. Haburlarda karşılamaktan, Oslo’lardan buraya geldik. Etnik siyaseti yanına alıp da kazanmış bir parti gösterin bana. AKP’ye karşıyız; peki senin AKP’den farkın ne?” diyerek İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na tepki gösterdi.

“Cumhuriyete ihanet ediyorsunuz, yanlışa yanlışla cevap verilmez” diyen Genç, “Kimse dini üzerine, tarikat üzerine, inanç üzerine, etnik siyaset üzerine siyaset yapamaz. Buna karşı duracak bir cumhuriyetçi. Bugünlerde ahım şahım Atatürkçüyüm diyenlerden ‘etnik siyaset yapılmaz’ diyen bir kişi çıksın, diyemezler” diye konuştu.

‘İMAMOĞLU CUMHURİYETÇİ DİYENLERİ BAŞKA KAPIYA DİYE KOVDU’

Ekrem İmamoğlu’nun, DEM Parti çıkışı nedeniyle CHP Grup Başkanvekili ve Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal’a yönelik “Ya kendine başka bir iş bulacak ya da başka parti bulacak” sözlerine de atıfta bulunan Genç, “İmamoğlu’na bak herkese kapısını açtı. Kime açtı be? FETÖ’ye açtı, PKK’ya açtı be kapısını. Bu ülkenin Cumhuriyetine açmadı. Cumhuriyet diyenleri de başka kapıya kovdu” ifadelerini kullandı.

‘GRUP BAŞKANVEKİLİ’Nİ KOVUYOR’

“Kendisi Grup Başkanvekili’ni kovacak kadar güçte bir adam mı?” diye soran Genç, şöyle devam etti:

“Grup Başkanvekili’ni kovuyor, başka kapıya diyor. Sen kimsin lan? Daha bugünden Ali kıran baş kesen oldun. Anayasal haklarımız var. Bu ülkede kimse etnik siyaset, din siyaseti yapamaz.

Yok çok büyük bir insanmış. Hani Uğur Dündar, Yılmaz Özdil, hani Cumhuriyet yazarları hepsi İmamoğlu’nun arkasına geçti kadını da linç ettiriyorlar. Tanımam etmem kadını.”

Genç, “Cumhuriyet yaşayacaksa hem dini siyaset hem etnik siyasete karşı olacak” diye vurguladı.

Nihat Genç’in İmamoğlu ile ilgili sözleri sosyal medyada gündem oldu.

Yayında AKP’nin yolsuzluklarına ve yargıdaki tarikatçılara da dikkat çeken Nihat Genç’in programının tamamını izlemek için tıklayınız.

Nihat Genç’ten İmamoğlu’na: Senin AKP’den farkın ne?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. akp daha ortada yokken 10 yıllar öbce bunlar etnikçi siyasete bulaşmışlardı akp bunları ne tızağa düşürecek bunlar akpden bin beterler.

  2. İlkokulun ortasına mezar koyup çocuklarımıza ağıt yaktırmayacak olması? Bıçak kemiği delmiş ilerliyor. Seçim öncesi ne yapmasını beklerdiniz? Çekilip 20 Milyonu AKP’ye mi terk etsin?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!