Nihat Hatipoğlu'nun sağlık durumu hakkında son gelişme

İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'nun rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldığı ve tedavi altına alındığı açıklandı. Hatipoğlu'nun koronavirüs teşhisiyle hastaneye kaldırıldığı iddia edilmişti, ancak yayınlanan fotoğraf bu iddiayı doğrulamadı. Hatipoğlu'nun oğlundan ise açıklama geldi.

Nihat Hatipoğlu'nun sağlık durumu hakkında son gelişme

İlahiyatçı Nihat Hatioğlu hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Hatipoğlu'nun resmi sosyal medya hesaplarından paylaşılan mesajda "Dostlar, Rahatsızım tedavi devam ediyor. Özel dua istiyorum bu akşam" ifadeleri kullanıldı. Bir başka mesajda ise "Ya Şafî... Hocamız tedavi görüyor.. Duanızı rica ediyoruz.." denildi.

Hastalık haberinin yayılmasından sonra ise birçok kişi, "Nihat Hatipoğlu koronavirüse mi yakalandı, hastalığı nedir?" diye sormaya başladı. 

Hatipoğlu'nun paylaştığı fotoğrafta maske takmaması ve kalabalık bir ortamda olması da dikkat çekerken, fotoğrafın güncel olup olmadığı bilinmiyor. 

İşte Hatipoğlu'nun hesabından paylaştığı fotoğraf:


Nihat Hatipoğlu'nun hastalığıyla ilgili belirsizlik sürerken asistanından bir internet sitesine yapılan açıklamadan koronavirüs testinin negatif çıktığı belirtildi. Hatipoğlu'nun ilerleyen günlerde yine test olacağı belirtilirken, sorunun ciğerlerinden kaynaklandığı ifade edildi. 

NİHAT HATİPOĞLU'NUN OĞLUNDAN AÇIKLAMA

Nihat Hatipoğlu'nun oğlu Osman Hatipoğlu babasının durumuyla ilgili açıklama yaptı.

Osman Hatipoğlu, "Dostlar çok soran oldu. Hocamızın rahatsızlığı Covid-19 olup olmadığı belli olmadığı için kesin bir şey söylemiyoruz. Yayılan şeylere itibar etmeyiniz. Hocamız Allah’a binlerce kez hamd olsun ki iyiler. Sadece sizlerden daha iyi olması için dua bekliyoruz. Selam ve dua ile.." ifadelerini kullandı. 

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu geçen sene Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğüne atanmıştı.

Erdoğan’ın rektör atadığı Hatipoğlu: FETÖ ve dolandırıcılıktan soruşturma geçirse de güveniyorum!