Nihat Özdemir'den 14 korona hastası çıkan takıma: Liglere zarar vermeyin

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir 14 koronavirüs hastası çıkan Ümraniyespor ile ilgili ilginç bir açıklama geldi. Özdemir “Önemli sıkıntılar oldu. Kulüp başkanına ‘Ne olur ilk haftadır. Liglere zarar vermeyelim’ dedim. Takımını hazırladı. Sahaya çıktı. Onlara teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Nihat Özdemir'den 14 korona hastası çıkan takıma: Liglere zarar vermeyin

TFF Başkanı Nihat Özdemir Ekotürk TV'ye verdiği röportajda ilginç açıklamalarda bulundu. Sergen Yalçın'ın koronavirüse yakalanması nedeniyle Beşiktaş'tan Trabzonspor maçının ertelenmesine yönelik bir talep gelmediğini belirten Özdemir, şöyle bir bir örnek verdi:

“Ümraniye'de önemli sıkıntılar oldu. Kendilerine söyledik, ‘Liglerin başlaması çok önemlidir.' Ümraniyespor Başkanı beni aradı. Kendisine ‘Ne olur, ilk haftadır. Liglere zarar vermeyelim. Yoksa bazı kararlar almak zorunda kalacağız. Bu kararlar canınızı sıkabilir' dedim. Ümraniye Başkanı'na teşekkür ederim. Takımını hazırladı. Sahaya çıktı, galip geldi. Sağlık Kurulu'nun bir kararı var. 14 oyuncuyu bir araya getireceksiniz, sahaya çıkacaksınız. Çünkü takvim çok sıkışık. Liglerin durdurulması gibi bir kararı aklımıza getirmek istemiyoruz. Biz özerkiz ancak devletin vereceği kararın da önüne geçemeyiz.”

1.Lig ekibi Ümraniyespor, 8 Eylül'de kulüpten 14 isimde koronavirüs tespit edildiğini duyurmuştu. Açıklamada, “Teknik ekibimizden iki, futbolcularımızdan yedi ve çalışanlarımızdan beş kişi olmak üzere kulübümüzde 14 kişinin Covid-19 test sonucu pozitif tespit edilmiştir” ifadeleri kullanılmıştı.