Numan Kurtulmuş'tan tepki çeken fotoğrafa açıklama

AKP Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın'ı ziyaretinde, makam koltuğuna oturmasıyla ilgili gelen eleştirilere ilişkin "Bu hoca-talebe ilişkisi içinde bir ziyarettir" dedi.

Numan Kurtulmuş'tan tepki çeken fotoğrafa açıklama

AKP'nin 7. Olağan Kongresi'ne katılmak üzere Gaziantep'te giden AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'un Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın'ı ziyareti sırasında çekilen fotoğraf tartışma konusu olmuştu. Kurtulmuş’un Prof. Özaydın'ın makam koltuğuna oturması eleştirilmişti.

Habertürk’ten Mesut Toptan’ın haberine göre, Kurtulmuş tartışma yaratan fotoğraf hakkında şu açıklamayı yaptı:

"Gaziantep'teki 10-15 dakikalık ziyaretten nasıl böyle bir sonuç çıkardılar? Benim bir siyasi, bir de öğretim üyesi kimliğim var. Çok sayıda öğrencim vardır. Rektöre ziyaretim de siyasi bir ziyaret değildir. Bir kelime siyasetten bahsedilmemiştir. Doktora öğrencilerimden biridir. Arif de hocasını makamında karşılayan bir öğrenci olarak hislendi. Bu hoca-talebe ilişkisi içinde bir ziyarettir. Her şeyi politika malzemesi olarak görmek isteyenlerin hevesleri kursaklarında kalır. Orada bir hoca olarak bulundum. Bir öğrencinin öyle bir makamda bulunmasından dolayı o odaya gittim. Sayın Rektör de hocasını karşılamanın verdiği sevinçle bize yerini gösterdi."