Nurcuların TESEV aşkı

Nurcuların yayın organı Yeni Asya gazetesi bugün TESEV Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ali Çarkoğlu’nu manşetine taşıdı. Manşet altında ise bir başka TESEV’ci Prof. Dr. Ersin Kalaycıoğlu’nun sözleri yer buldu. İki isim de "demokrasi, özgürlük" vurguları yaptı.

Nurcuların TESEV aşkı

VERYANSIN TV 

Said Nursi'yi önder kabul eden Nurcuların yayın organı Yeni Asya gazetesinin TESEV’ci iki ismi birinci sayfasına taşıması dikkat çekti. 

TESEV Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ali Çarkoğlu’nu "Demokrasiyi zayıflatarak güçlü ülke olunmaz" başlığıyla manşete çeken gazete, Çarkoğlu’nun “Güçlü Türkiye mi, özgürlükler mi diye bir tercih yapmak zorunda kalmamamız lazım. Bu tercih yanlış bir tercih olur. Güçsüz bir Türkiye’yi kim kabul eder? Elbette güçsüz Türkiye’yi kimse istemez. Cumhuriyetin en sorunlu yıllarında, vatan işgal altındayken dahi bu tür bir seçenek ile karşı karşıya olduğumuzda her zaman için insanların refahı tercih edilmiştir diye düşünüyorum” sözlerini haberleştirdi.

Gazetenin manşet altında da TESEV’in yazar kadrosunda yer alan Prof. Ersin Kalaycıoğlu’nun “demokrasi” vurgusu yaptığı görüşleri yer buldu.

TESEV’ci iki ismin de RS FM’de Atilla Güner’le Akşam Postası’na verdiği demeçler haberleştirildi.

Kalaycığlu ve Çarkoğlu sık sık Cumhuriyet gazetesine verdiği demeçlerle de dikkat çekiyor. 

Kalaycıoğlu ile Cumhuriyet’in yaptığı son röportaj "'Sultanizm'in hedefi" başlığıyla birinci sayfada yer bulmuştu.