O ankette Kılıçdaroğlu İnce’nin gerisinde kaldı

“Siyasi parti liderlerinin isimleri tek tek verilerek olumlu ve olumsuz bakış açısı tespit edilmeye çalışılmış. 10 lider arasında olumlu bakış açısına sahip üç lider Erdoğan, Bahçeli ve Akşener çıkıyor. CHP lideri Kılıçdaroğlu ise ilk üçe giremediği gibi dördüncü sırayı da Muharrem İnce’ye kaptırarak ancak 5’inci sırada yer almış.”

O ankette Kılıçdaroğlu İnce’nin gerisinde kaldı

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi Konsensus Murat Sarı’nın başkanı olduğu Konsensus araştırma şirketinin aralık ayı anketini kaleme aldı. 

5-15 Aralık tarihleri arasında 81 il, 530 ilçe ve 87 seçim çevresinde yapılan ankette siyasi parti liderlerinin olumlu ve olumsuz bakış açısının tespit edildiğini belirten Selvi, Kılıçdaroğlu’nun ilk üçe giremediğini, sırasını Muharrem İnce’ye kaptırdığını yazdı. 

Selvi bugünkü yazısında şu ifadeleri kullandı: 

KILIÇDAROĞLU’NA NE OLDU?

"Siyasi parti liderlerinin isimleri tek tek verilerek olumlu ve olumsuz bakış açısı tespit edilmeye çalışılmış. 10 lider arasında olumlu bakış açısına sahip üç lider Erdoğan, Bahçeli ve Akşener çıkıyor. CHP lideri Kılıçdaroğlu ise ilk üçe giremediği gibi dördüncü sırayı da Muharrem İnce’ye kaptırarak ancak 5’inci sırada yer almış.

İNCE İLE KILIÇDAROĞLU

Muharrem İnce hakkında olumlu düşünenlerin oranı Kılıçdaroğlu’na göre bir puan daha yüksek çıkıyor. Kılıçdaroğlu yüzde 26.4’le 5’inci sırada yer alırken Muharrem İnce yüzde 27.3’le dördüncü sıraya yerleşmiş durumda. Kılıçdaroğlu’yla ilgili olumsuz görüş beyan edenlerin oranı da yüksek. Muharrem İnce hakkında olumsuz düşünenlerin oranı yüzde 57.5 ederken, Kılıçdaroğlu hakkında bu oran yüzde 59.4.

EN OLUMSUZ YANIT DEMİRTAŞ’A GELİYOR

Mustafa Sarıgül, Selahattin Demirtaş, Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu ve Doğu Perinçek de sorulmuş. En olumsuz yanıt yüzde 75’le Selahattin Demirtaş’a geliyor. PKK ve terörle olan ilişkiyi millet affetmiyor. Demirtaş’ı allayıp pullayanların kulakları çınlasın."