O baba yakalandı

İstanbul Esenyurt’ta 4 yaşındaki oğlunu akülü aracına bindirdikten sonra otomobiliyle çeken baba Mustafa A.'nın ehliyetine el konularak, 3 bin 600 lira para cezası kesildi. Sorumsuz baba hakkında 'Trafik Güvenliğini tehlikeye sokma' suçundan da hakkında 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle soruşturma başlatıldı.

O baba yakalandı

Sosyal medyada yer alan görüntülerde bir kişinin oğlunu akülü aracına bindirdikten sonra araca bağladığı halatın diğer ucunu otomobiline bağladığı görüldü. Sağda park eden, karşıdan gelen araçlar olduğu halde ilerleyen, oğlunu tehlikeye atan babanın bu görüntüleri kısa sürede büyük tepki çekti. Görüntülerde halatın bir ara gevşemesi ile küçük çocuğun akülü aracını kontrolde zorlandığı park eden bir araca çarpmaktan son anda kurtulduğu, daha sonra yanından iki aracın geçtiği belirlendi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Esenyurt Emniyet Müdürlüğü ekipleri kısa süre sonra harekete geçerek, otomobili ve bunu kullanan kişiyi tespit etti. Olayı gerçekleştirdiği belirlenen Mustafa A.’ya ceza yağdı. Ehliyetine el konulan Mustafa A.’ya toplam 3 bin 600 lira para cezası kesilirken “Trafik Güvenliğini tehlikeye sokma” suçundan da hakkında 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle soruşturma başlatıldı.