O fotoğrafa HSK’dan inceleme

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Başkanvekili Mehmet Yılmaz, bir davada yargılanan oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ ile çektirdiği fotoğrafı sosyal medya hesabında paylaşan hakim hakkında inceleme başlatıldığını bildirdi.

O fotoğrafa HSK’dan inceleme

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Başkanvekili Mehmet, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Bir hakim ile film yıldızının duruşma salonunda birlikte çektirdikleri fotoğrafın sosyal medyada yayımlanması akabinde HSK resen inceleme başlatmış olup, pazartesi itibarıyla konu hakkında kamuoyu ayrıntılı olarak ayrıca bilgilendirilecektir” ifadelerini kullandı.

TATLITUĞ’DAN FOTOĞRAF AÇIKLAMASI

Öte yandan, ünlü oyuncu Tatlıtuğ da sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Tatlıtuğ yaptığı açıklamada, “Fotoğraftaki hakim, benim davama bakan hakim değildir. Kamuoyunu bilgilendirmek isterim” ifadelerine yer verdi.

NE OLMUŞTU?

Oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, sahte fatura kullandığı iddiasıyla 6 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakim karşısına çıkmıştı. Tatlıtuğ’u yargılayan kadın hakim, oyuncu ile fotoğraf çektirmiş ve fotoğrafı Whatsapp durumunda paylaşmıştı. Fotoğraf yargı bağımsızlığına zarar verdiği için büyük tepki çekmişti.