O isim Ümit Özdağ'ı aradı... 'Helalleşmiş'

Ümit Özdağ, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın mahkemenin kararına ilişkin "İYİ Parti içine atılmış bir fitne, fesat, nifak tohumudur." sözlerine sert yanıt vermişti. Altay’ın Özdağ’ı arayarak ‘helalleştiği’ belirtildi.

O isim Ümit Özdağ'ı aradı... 'Helalleşmiş'

Ümit Özdağ, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın mahkemenin kararına ilişkin "İYİ Parti içine atılmış bir fitne, fesat, nifak tohumudur." sözlerine sert yanıt vermişti. 

Özdağ "Doğrusu çok şaşırdım. Sayın Grup Başkanvekili Engin Altay acaba İYİ Parti tüzüğünü okudu mu? Acaba ihraç kararı ve ekindeki belgeleri okudu mu? Sanıyorum bu iki soruya Engin Altay'ın vereceği cevap 'Hayır'dır. Mahkemenin kararı... Hayır, onu da okumadı. Bu üç kararı, belgeyi okumadan böyle bir açıklama yapmak, en basit ifadeyle kasaba politikacılığıdır. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, yerlerine kayyum atanan terör örgütüyle bağlantılı HDP'li belediye başkanlarının hukukunu savunuyor. Meclis Genel Kurulunda HDP'li milletvekillerinin hukukunu savunuyor da Türk milliyetçisi, Atatürkçü Ümit Özdağ'ın hukukunu savunmuyor. Aksini bilmediği halde, siyasi iftirayla infaz ediyor. “ demişti. 

Özdağ ile Altay arasındaki polemiğe ilişkin yeni bir gelişme yaşandı. Altay’ın Özdağ’ı aradığı belirtildi. 

‘ÖZDAĞ'I ARAYIP HELALLEŞMİŞ' 

Habertürk’te konuşan CHP’li Bülent Tezcan “Sayın Ümit Özdağ’ın geri dönmesi meselesi İYİ Parti’nin iç meselesidir. Biz bu tartışmanın bir parçası olamayız. Sayın Altay’ın sözlerini merak ettim aradım. ‘Bu nedir?’ dedim. Kendisi bu polemiğin parçası olmaktan üzgün ve Sayın Özdağ’ı arayıp helalleşmiş” ifadelerini kullandı.