O sahneye kızdılar... Milli Görüşçüler 'Çukur'dan rahatsız

Milli Gazete, Show TV ekranlarında yayınlanan, Ay Yapım imzalı Çukur dizisinin dün akşam yayınlanan son bölümündeki final sahnelerinde 'dini değerlere hakaret' olduğunu iddia ederek, RTÜK’e şikayet etti. Haberde 'Çukur dizisi yayımlanan son bölümüyle, hem RTÜK'e hem ahlaka meydan okudu' denildi.

O sahneye kızdılar... Milli Görüşçüler 'Çukur'dan rahatsız

Milli Gazete, Çukur dizisinin final bölümünü 'dini değerlere hakaret' olduğunu iddia ederek RTÜK’e şikayet etti.

Milli Gazete’nin haberi şu şekilde:

“Show TV’de yayınlanan ve gençler üzerinde olumsuz etki oluşturmasıyla sürekli gündeme gelen 'Çukur' adlı dizi final bölümüyle yakamızdan düştü! Ancak, son bölümde sansürsüz bir şekilde yayınlanan ‘rakı masası’ ise büyük tepki topladı! Final bölümünde başrol oyuncuları bir masada rakı içerken sansürsüz bir şekilde sahnelenirken, gençlere de kötü örnek oldu. Dizi hakkında RTÜK’ün ne yapacağı ise merak konusu…”

Dizideki ‘rakı’ bölümünün sansürlenmediğini hatırlatan gazete, “Her yaştan izleyicinin ekran başında olduğu bir saatte yayınlanan dizide, alenen ve göstere göstere içki sahnesinin gösterilmesi duyarlı vatandaşlardan da tepki çekti" ifadelerini kullandı.

Haberde "Çukur dizisi, yayınlanan final bölümünde büyük bir rezalete daha imza attı. Dini duygularla alay edercesine sergilenen sözde ‘cennet’ sahnesi büyük tepki çekti. Ekranlara getirdiği şiddet sahneleri nedeniyle bir dönem İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun 'lanet dizi' sözleriyle büyük tepki gösterdiği Çukur dizisi, yayınlanan son bölümüyle final yaparak dizi çöplüğündeki yerini aldı" denildi.

Devamında “Dinimizin kutsal değerlerinden birisi olan ‘cennet’ olgusunu, rezilliklerine alet eden dizi ekibi bununla da kalmadı. ‘İçki’ yasaklarını protesto edercesine sergilenen rezil görüntülerle ilgili RTÜK’ün kanala nasıl bir ceza keseceği merak ediliyor” ifadeleri kullanıldı.

Show TV ekranlarında yayınlanan, Ay Yapım imzalı, “Çukur” dizisi yayımlanan son bölümüyle, hem RTÜK'e hem ahlaka meydan okudu!