O ses kaydı siyasetin gündeminde: Veyis Ateş 10 milyon euroyu kimler için istedi?

featured

Firari iş adamı Sezgin Baran Korkmaz, Veyis Ateş’in kendisinden 10 milyon euro rüşvet istediğini öne sürmüş, kanıt olarak da elindeki ses kaydını göstermişti. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Ankara’daki siyasi bir yapı için istiyor bu parayı, çözeriz diyor. Ankara’da kimin için istendi bu para, bilmek istiyorum” dedi.

Haber Türk yazarı Fatih Altaylı, dünkü “Veyis Ateş’le ilgili vahim iddialar” başlıklı yazısında çarpıcı bilgiler vermişti. Altaylı, kendisini arayan firari iş adamı Sezgin Baran Korkmaz‘ın, Veyis Ateş‘in kendisinden 10 milyon euro isteğini açıkladığını duyurmuştu. Korkmaz, rüşvet talebinin ses kaydının elinde olduğunu söylüyordu.

Sezgin Baran Korkmaz’ın kanıt olarak elinde tuttuğu ses kaydını dinlettiği “gazeteci abla”nın ise olduğu merak ediliyordu. O kişinin Haber Türk yazarı Sevilay Yılman olduğu ortaya çıktı.

Yılman bugün dinlediği o ses kaydında neler olduğunu açıkladı ve çarpıcı bilgiler ortaya çıktı.

Yılman o ses kaydını şöyle anlattı:

“Veyis Ateş diyor ki özetle; “Biliyorum canın çok acıyor. Her tarafı yakıp yıkmak istiyorsun. Çıkıp her yere konuşmak istiyorsun. Yaşadıklarını anlıyorum. Hak da veriyorum sana. Sen de eşine, ailene çoluğuna, çocuğuna kavuşmak istiyorsun… Hiçbir şey olmamış gibi ülkene dönmek istiyorsun… Ankara’dayım… Az önce senin görüşmeni yaptım. Şunu anladım ki seninle uğraşan bir klik ve lobi var ama bu arkadaşlarla işi tersine çevirmek mümkün…”

Bunun üzerine SBK diyor ki; ”Abi ben hukuken zaten haklıyım ama yine de sen söyle nasıl olacak?”

Veyis Ateş şöyle cevap veriyor; “Önce senin samimiyetini göstermeni bekliyorlar…”

SBK ise; “Nasıl göstereceğim abi?”

Veyis; “Talep ettikleri meblağı yollayacaksın“ diyor.

SBK da; “Abi diyelim yolladım 10 milyon Euro… Peki ya sonra bu insanlara ulaşamazsak… Ne olacak o zaman?” diye soruyor…

Veyis de diyor ki o zaman:

“Hiç merak etme… Ben her iki tarafın da hakemi ve kefiliyim. Para, iş bitene kadar bende duracak!”

KILIÇDAROĞLU SORDU

Ses kaydıyla başlayan yeni tartışma siyasetin de ana gündemi haline geldi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından şu mesajı paylaştı:

“Her şeyin borsasını kurduklarını duyuyorduk. Fetö borsası ile ne kadar kodaman Fetöcü varsa serbest bıraktılar, 15 Temmuz Şehitlerini sattılar. Şimdi de bir gazetecinin bir iş adamından 10 milyon Euro istediğine şahit oluyoruz. Niçin? Hukuki kovuşturmayı önlemek için.

Ankara’daki siyasi bir yapı için istiyor bu parayı, çözeriz diyor. Ankara’da kimin için istendi bu para, bilmek istiyorum. Savcılar ne zamana kadar işinizi yapmayacaksınız? Harekete geçin, kimin için istendi bu para, öğrenin.

Muhalefet olarak neyin peşine düşeceğimizi şaşırdık. Her gün yeni bir skandal. Lağım. Sevgili Halkım bunları önlemek için 4 yıl önce #AdaletYürüyüşü’ne çıkmıştım. Bu borsacılar şehit kanlarını satmasınlar diye, birileri milyonlarca Euro götürürken halkımız aç kalmasın diye.”

O ses kaydı siyasetin gündeminde: Veyis Ateş 10 milyon euroyu kimler için istedi?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 1 sene önce

    Arkadaş yetişemiyoruz yahu, nasıl bir yemektir bu? Bu kadar da olmaz. Boğazınızdan geçen haram lokmalar, içinizden çıkmasın inşallah! Memleketi bitirdiniz be!

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!