O şeyhten skandal çağrı: Çocuğunu teslim et

featured
service

Evlad-ı Resûl İlim ve İrfan Derneği Kurucusu Muhammed Bütün; Yağmur, Kaya gibi isimleri olan çocukların cehennemden en son çıkarılacağını anlatarak, ‘Çocuğuna din eğitimi vermek babanın görevidir. Eğer babası din eğitimini veremiyorsa çocuğunu kendini bu işe adamış olan seydalara, şeyhlere, alimlere, mürşidi kamillere teslim etmelidir’ dedi.

Merkezi İstanbul’da olan ve Türkiye genelinde şubeleri bulunan ‘Evlad-ı Resûl İlim ve İrfan Derneği’ kurucuları Muhammed Bütün (Seyyid Muhammed Mardini) ve Suriyeli Seyyid Ali Es Sebbebi Er Rifai, Kars Rufai Dergahını ziyaret etti. Dergahta, tarikat mensupları ile sohbet eden Suriyeli Seyyid Ali Es Sebbebi Er Rifai ve Muhammed Bütün (Seyyid Muhammed Mardini) binlerce takipçisi olan kişisel ve dergahın sosyal medya sayfasından yapılan canlı sohbet toplantısında anlattıkları ile tepki çekti.

Evlad-ı Resûl İlim ve İrfan Derneği Kurucusu olan ve Hazreti Muhammed’in soyundan geldiği için Seyid olarak anılan Suriyeli Seyyid Ali Es Sebbebi Er-Rifai’nin Arapça olarak yaptığı kısa konuşma sonrası tarikat mensuplarıyla sohbet eden yardımcısı Muhammed Bütün (Seyyid Muhammed Mardini) ‘ilmin faziletini’ anlattı.

‘ÇOCUK, MİNİ ETEK GİYEN, BAŞINI ÖRTMEYEN ANNEYİ SEÇEN BABANIN YAKASINA YAPIŞACAK’

Sözcü’nün haberine göre Kars Rufai Dergahı’nın 9 Aralık 2021 günü sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanan sohbette Şeyh Bütün’ün anlattıklar tepki çekti. Bütün, çocuğun ilim öğrenmesinin babasının sorumluluğunda olduğunu belirterek, “Baba ilk olarak çocuğun annesini seçerken dikkat edecek. Namaz kılmayan, örtünmeyen, mini etek giyen kadınları tercih eder, çocuk böyle bir anneden doğar ise ahirette o çocuk babasının yakasına yapışacak” dedi.

‘ÇOCUĞUNA TİCARET ÖĞRETEN ANA BABANIN SONU HUZUREVİ’

Babaları çocuklarının isim tercihleri konusunda da uyaran Şeyh Bütün, çocuklara isim koyarken peygamber isimlerinin koyulması gerektiğini söyledi. Bütün, “Çocuklara Yağmur, Kaya gibi isimler koyuluyor. Bu isimleri olan çocuk cehennemlikse isminden dolayı en son cehennemden çıkarılacak. Çocuğa babası din eğitimini vermeli, veremiyorsa kendini bu işe adamış olan seydalara, şeyhlere, alimlere, mürşidi kamillere teslim etmeli. Teslim etsin çocuğunu arkasını aramasın” diye konuştu.

Çocuğuna ticaret öğreten babaların sonunun kötü olacağına dikkat çeken Bütün, seydalar, şeyhler, alimler ve mürşidi kamillerden eğitim almayan çocukların annesini, babasını huzurevine atacağını söyledi.

O şeyhten skandal çağrı: Çocuğunu teslim et

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

18 Yorum

 1. 4 ay önce

  Mübarek İstiklal Mahkemeleri.Öyle güzel ötttürür ki şaşarsın!

  Cevapla
 2. 4 ay önce

  Ya arkadaş kapatın, yok edin artık şu tarikat ve cemaatleri.

  Cevapla
 3. 4 ay önce

  Etsinler de çocuklara tecavüz eden bir bitmediniz be pislikler

  Cevapla
 4. 4 ay önce

  normal bir ülkede tımarhaneye yatırılması gereken tiplere çocuk emanet ediliyor. çok üzücü. ülkemizin ruh hali hiç iyi değil.
  uygarlık için, hayat için, başarı için en hakiki mürşit ilimdir; fendir. M.K. Atatürk

  Cevapla
 5. 4 ay önce

  Bunlar İslam cahili. Bunlar müslüman falan değil, bunlar hakikaten tımarhanelik. Hz.Muhammed’in ilk eşi Hz.Hatice tüccardı.

  Cevapla
 6. 4 ay önce

  Yuh artık

  Cevapla
 7. 4 ay önce

  Bunlar dünde pislik yuvasiydi, buģünde pislik yuvasi….,…

  Cevapla
 8. 4 ay önce

  Özü Türk olup da çocuklarına yabancı adlar özellikle de farsça ve arapça adlar koyan babalar cennete en son bile giremeyecekler. Nasıl oluyormuş biz de böyle konuşmaya başlayalım mı. Din ve tarikatları kendilerine örtü yaparak Türklük ve Atatürk, Cumhuriyet karşıtlığı yapmaya çalışıyorlar.

  Cevapla
 9. 4 ay önce

  ülkenin çivisi çıkmış. ileri gideceği yerde daha da geriye gidiyor.gericilik tavan yapmış.

  Cevapla
 10. 4 ay önce

  Çocuğunu teslim et;
  ki baskıdan bunalıma girip intihar etsin yada kafasını kessinler yada şeyhleri tecavüz etsinler.

  Cevapla
 11. 4 ay önce

  niye illaki Arap ismi koyma mecburiyeti mi var dinimizde.nerde yazıyor bu söylesin bakalım şeyh efendi.

  Cevapla
 12. 4 ay önce

  Bir çocuk neden bu kadar cahil bir insan’dan bir şeyler öğrensin, çocuklara ticaret öğretilmeyecekmiş Hz Peygamber öğrenmedi mi yapmıyor muydu. Kadınların çocukları ile ilgili söylediğin şeyi çocuklar sana yapacak, çocukları istismar etmek için dini kullanıyorsunuz

  Cevapla
 13. 4 ay önce

  Istiklal Mahkemelerinde iste bu serefsiz irz düsmanlari yargilandigi icin bugün camide dil koparanlar Cumhuriyete karsidirlar.

  Cevapla
 14. 4 ay önce

  tarikatlar derhal kapatılmalı

  Cevapla
 15. Türk Ülkesinin çivisinin çıktığı falan yok. Yaşadığı ülkenin kalitesi kendilerine fazla gelenler ve çağdaş medeni yaşamla uyum sorunu olanların kendi sorunlarını yaygın hale getirme istekleri var!

  Cevapla
 16. 4 ay önce

  Alemlerin Rabbi cunku ayni anda cikartmaya guc yetiremiyor degil mi? Alfabetik sira ile cikartiyorlar. Devlet dairesi gibi bekliyorsun, Dosya var. Ustelik de latin alfabesi. Dediginiz sacmaligin hicbir asli astari yok. Nasil da uyduruyorsunuz. Kuran’daki yazici melekleri siz elinde murekkep, kus tuyu, parsomene yazanlar mi saniyorsunuz. Bu cahillere cocuk degil kaz teslim edilmez.

  Cevapla
 17. 4 ay önce

  yine bir mini etek fantezisi. Paramont otel ile ilgili yorumun var mi seyh efendi? veya dumbuk danismanlar ile ilgili? veya badecilerle ilgili? Veya sence cennette huriler sizin metresleriniz mi? Sec begen, istedigini al, hergun farkli birtane seklinde? Ahlaksizligi ve igrencligi burada yasaklayan Allah orada serbest mi birakacak? Sizin beyin bu kadar mi isliyor?

  Cevapla
 18. 4 ay önce

  Bunlar hırsızlık, yolsuzluk, ve vatana ihanet uşaklığı yapar, mazeret olarak “harp içindeyiz” derler. İngiliz’ler bu yobazları iki yüz yıl Osmanlı’yı parçalama işinde kullandı. Son örneği de ABD uşağı fetö dür. Bu yobazlar insanı dinden çıkarır. Bunların kafalarında hurafeden başka bir şey olmadığı için ne ticaret, ne bilim hiç bir iş yapamazlar. Ellerine düşen gençleri de kendileri gibi parazit olarak yetiştirirler. Hiçbir aklı başında devlet böyle parazitler çetesine bel bağlamamalıdır.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!