O zaman yıllarca İstanbulluya neden bu suyu içirdiniz Burhan hoca!

İBB'ye bağlı şirket kuruluşun ürettiği ve yıllardır İBB tarafından neredeyse 'resmi içeçek' gibi kullanılan Hamidiye Suları, belediye el değiştirince yerden yere vurulmaya başlandı. AKP kurucularından Burhan Kuzu, Hamidiye'nin sağlıksız, şişelerinin de temiz olmadığını iddia etti.

O zaman yıllarca İstanbulluya neden bu suyu içirdiniz Burhan hoca!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) ait olan Hamidiye Suları’yla ilgili tartışma sürüyor. Yıllardır İstanbul’da neredeyse tüm devlet kuruluşları ve bağlı şirketler tarafından kullanılan Hamidiye Suları, seçimlerin ardından gözden düştü. THY’nin Hamidiye Suları’nı kullanmayı bıraktığı iddialarıyla başlayan “boykot” sürecinde her gün yeni haberler gelmeye devam ediyor.

AKP kurucularından, sosyal medya fenomeni Burhan Kuzu, kızdıran bir tweet attı. Yıllardır AKP olarak İstanbullulara içirdikleri Hamidiye Suları’nın sağlıklı olmadığını iddia etti.

Kuzu şu ifadeleri kullandı:

“Hamidiye Su meselesini büyütmeye gerek yok. Son dönemde, Hamidiye Su pet şişelerinin, damacanalarının temiz olmadığı ve suyun sağlıklı olmadığı şeklinde vatandaşlarımızın şikayetleri vardı. İnsan sağlığı herşeyden önemlidir. Hangi suyu içeceğimize İmamoğlu karar veremez.”


Kuzu’nun paylaşımına yüzlerce yorum geldi.

Bazıları şöyle: