O ziyareti eleştirmişti… CHP’de Muhsin Yazıcıoğlu ihracı

Muhsin Yazıcıoğlu'nun kabrini ziyaret eden CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı’ya tepki gösteren CHP Etimesgut İlçe Başkanı Onur Öktem hakkında ihraç kararı alındı.

O ziyareti eleştirmişti… CHP’de Muhsin Yazıcıoğlu ihracı

CHP’de ‘Muhsin Yazıcıoğlu’ eleştirisi yapan isim ihraç edildi.

CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı ve bir grup partili, 12 yıl önce yaşamını yitiren Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun Tacettin dergahındaki kabri başında anmasına katılmıştı.

CHP Ankara İl Başkanı Akıllı törenden fotoğraflar da paylaş, devamında "Bugün BBP merhum Genel Başkanı Sayın Muhsin Yazıcıoğlu’nu Tacettin Dergahındaki kabri başında ziyaret ettik. Kabir başında rahmetlinin eşi Gülefer Hanım ve rahmetlinin danışmanı Bilal Habeşi Özkaynar ile birlikte, dertleştik. Ruhu şad, mekanı cennet olsun..." demişti. 

Bu paylaşım sonrası Veryansın Tv ziyaretin CHP içinde tartışma konusu olduğunu gündeme getirmişti.

Tepkiler sonrası CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı bu paylaşımı sildi. 

Akıllı’ya sert tepki gösteren isimlerden biri de CHP Etimesgut İlçe Başkanı Onur Öktem'di.

Öktem "Ankara İl Başkanı Sayın Ali Hikmet Akıllı örgütümüzün kabul etmeyeceği eylem ve söylemlerle canımızı yakmıştır. Bizler ağzımızdan çıkan sözün esiri oluruz. Tutsak olmayan, özgürlüğünü elinde tutan kararlı ve ilkeli bir örgütün söylemleri ve adımları sadece kendi sınırıları içerisinde olmamalı. Bugün canı yanan canlarımızın sesi olmak sol yanımıza olan aşkımızdandır. Bedel ödenecekse de bu bedeli ödemekten onur duyarım. Hal böyleyken yönetilemeyen Ankara İl Örgütü gerçeği karşımızda durmaktadır" ifadelerini kullanmıştı.

Mektup sonrası CHP Ankara İl Yönetim Kurulu, Onur Öktem hakkında kesin ihraç istemi için karar aldı. Karara tepki gösteren Öktem Twitter'dan yaptığı paylaşımda "Toplantı bitmiş. 29 arkadaşımızdan 28'i görevden alınmamız için oy vermiş. Yine 29 arkadaşımızın 21'i partiden kesin ihracımı istemiş. 35 yaşında olmama rağmen 19 yılımı partime verdim. Ailemden gelen bu kararı sol yanımda aşkla taşırım. Her şeye rağmen gülümseyin" paylaşımında bulundu.