Öcalan’dan hükümete ‘Suriye’de bana rol verin’ mesajı

Uzun sürenin ardından ailesiyle görüşme izni verilen terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan'ın 'Türkiye ve Ortadoğu’daki siyasi krize çözüm gücünü' vurguladığı belirtildi. Öcalan'ın '2019 yılında yapmış olduğu görüşmelerde ortaya koyduğu duruşu daha güçlü bir şekilde devam ettirdiği' belirtildi.

Öcalan’dan hükümete ‘Suriye’de bana rol verin’ mesajı

Terör örgütü başı Abdullah Öcalan’ı temsil eden Asrın Hukuk Bürosu, Öcalan’la en son yapılan görüşme sonrası açıklamalarda bulundu. Açıklamada, İmralı’da çıkan yangının ardından Öcalan’ın ailesiyle görüştürüldüğü, durumunun iyi olduğu belirtildi.

Açıklamada, “Kardeşi Sayın Mehmet Öcalan ile yaptığı bu görüşmede Türkiye ve Ortadoğu’daki siyasi krize çözüm gücünü bir kez daha vurgulamıştır” denildi.

Görüşme izninin İmralı’da yaşanan yangının ardından verildiği öne sürülen açıklamada, “Müvekkillerimizin genel olarak iyi göründüklerini ve yangından etkilenmediklerini gözlemlemiş bulunmaktadırlar” denildi.

Açıklama şöyle devam etti: “Kardeşi Sayın Mehmet Öcalan ile yaptığı bu görüşmede Türkiye ve Ortadoğu’daki siyasi krize çözüm gücünü bir kez daha vurgulamıştır. 2019 yılında yapmış olduğu görüşmelerde ortaya koyduğu duruşu daha güçlü bir şekilde devam ettirdiğini belirtmiştir. Son süreçte yaşanan siyasi gelişmeler Sayın Öcalan’ın haklılığını ortaya koyduğu gibi bu atmosferde İmralı’da uygulanan tecridin halkların geleceğine yönelik olduğu da daha net olarak ortaya çıkmıştır. Kişiye özgü hukuksuz bir uygulama olan ve aynı zamanda halkların barış içinde ortak yaşam iradesine yönelik uygulanan tecride derhal son verilmesi çağrısını yapıyoruz. Bu minvalde yaşanan gelişmeleri kamuoyunun bilgisine sunarız” ifadeleri kullanıldı.