Odatv bu sefer HalkTv’yi tebrik etti

Odatv internet sitesi CHP'ye yakın Halk TV'nin ekranlarını HDP'lilere, Davutoğlu ve Babacan'a açmasını tebrik etti.

Odatv bu sefer HalkTv’yi tebrik etti

VERYANSIN TV

CHP’ye yakınlığıyla bilinen Halk TV, geçtiğimiz aylarda İngiltere’de yaşayan işadamı Cafer Mahiroğlu’na satıldı. Cafer Mahiroğlu’nun kanalı almasını ilk kez VeryansınTV haber yaptı. Biz o haberi yaparken Odatv satışın gerçekleşmediğini, medyadaki haberlerin yalan olduğunu iddia ediyordu. Halk TV’nin satılmasının kesinleşmesiyle birlikte aynı Odatv, ‘ne dediysek o’ diyerek kendi haberlerinin doğru çıktığını savundu. Konumuz bu değil. Daha önce Halk TV aleyhine onlarca haber yapan Odatv, kanalın yeni yayın politikalarından memnun olmalı ki Halk TV’yi tebrik ettiler. “Çok seslilik örneği bravo Halk TV” başlıklı haberde “Halk TV’de demokrasi masası kuruluyor. Siyasi parti liderleri bayramda Halk TV ekranlarında buluşacak.” denildi.

Odatv’nin hoşuna giden konuklar arasında HDP’li Mithat Sancar, AKP’den ayrılan Ali Babacan, yine AKP’den ayrılan ve “Ömrüm CHP zihniyetiyle mücadele ile geçti” diyen Ahmet Davutoğlu var…

TİP’Cİ ERKAN BAŞ’IN KONUŞMASINI YAYINLAMAMAK ‘SOLCULARI KIZDIRMIŞ’

Geçriğimiz ay 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını nedeniyle Meclis’te partiler adına konuşmalar yapılırken HDP’den Meclis’e giren ve TİP adını kullanan bir parti kuran Erkan Baş’ın konuşmasını yayınlamamasına Odatv tepki göstermiş ve “Halk TV solcuları kızdırdı” başlığını atmıştı.