featured

Odatv’da Cem Say krizi büyüyor! O yazar yazılarına ara verdi

service

Odatv’nin Ahmet Say’ın Soner Yalçın’ı eleştirdiği yazısını yayınlamayan Odatv, bununla yetinmedi. Soner Yalçın, Say’a kurnaz diyerek yazısının kendi isteğiyle yayınlanmadığını söyledi. Bunun üzerine Odatv yazarı Ahmet Yavuz ‘O’nu hem sansürlemek hem birilerinin kankası ilan etmek yakışmamış’ diyerek yazılarına ara verdiğini söyledi.

“Kara Kutu” kitabıyla aşı ve ilaç karşıtlığı yaptığı gerekçesiyle tıp camiasının büyük tepkisini çeken Soner Yalçın‘ın sahibi olduğu Odatv, Prof. Dr. Cem Say’ın ‘aşı gerçeği’ yazısını yayınlamamıştı. İşte yayınlanmayan o yazı…

Say, o yazısında kızamık nedeniyle son dönemde artan ölümleri gündeme getirmiş ve Soner Yalçın’ın “aşı ile otizm arasında ilişki var” iddiasını yalanlamıştı.

Odatv ve Sözcü yazarı Soner Yalçın, bugün Cem Say’a yanıt verdi. Say’ı aşı şirketlerinni kankası olmakla suçlayan Yalçın, kitabının okunmadığını savundu.

YALÇIN’DAN SAY’A: BAK ŞU KURNAZA

Yalçın’ın yazısından bir bölüm:

Hedefim küresel ilaç şirketleri yani kapitalist tıp anlayışı. Ki “aşı yalanlarını” da somut örnekler üzerinden yazdım.

Ancak. Kitabın tek sayfasını açmayanların gerçeklerle ilgileri yoktu. Cem Say da bunlara katıldı. Dün sabaha kadar bir ay içinde sadece aşı konusunda 46 tweet yazdı, 37 retweet yaptı!

Kitap çıktıktan sonra birden Cem Say, aşı konusuna çok duyarlı oluverdi. Ne oldu salgın mı var; aşı karşıtı büyük kampanya mı var? Tek yaşanan kitabımı aşı üzerinden karalamak!

Yetmemiş olacak ki Cumartesi akşamı Cem Say, aşı konusunda Odatv’ye yazı gönderdi. Demek bizi hatırlamıştı; son yazısını yedi ay önce yollamıştı! Geçen yıl ise sadece tek yazısı yayınlanmıştı!

Say’ın yazınının yayınlamasına karşı çıktım. Niye?

Geçen Cuma günü…

Bu köşede aşı üzerinden kitabım hakkında kara propaganda yapan küresel ilaç şirketi GSK lobisini deşifre etmeye başladım…

Bu lobinin “kankası” Cem Say’ın bir gün sonra Odatv’ye aşı yazısı göndermesi tesadüf mü? Kırk gündür sosyal medyada yazdıklarını-paylaştıklarını alt alta sıralayıp “makale” adı altında Odatv’ye göndermesinin amacı ne? Odatv’nin özgün-ezber bozan yazılar yayınladığını bile bile, sosyal medyada herkese ezbere bildiği paylaşımlarını neden bize yazıp gönderdi? Yayınlanmayacağını biliyordu!

Yetmemiş olacak ki Cumartesi akşamı Cem Say, aşı konusunda Odatv’ye yazı gönderdi. Demek bizi hatırlamıştı; son yazısını yedi ay önce yollamıştı! Geçen yıl ise sadece tek yazısı yayınlanmıştı!

Say’ın yazınının yayınlamasına karşı çıktım. Niye?

Bu lobinin “kankası” Cem Say’ın bir gün sonra Odatv’ye aşı yazısı göndermesi tesadüf mü? Kırk gündür sosyal medyada yazdıklarını-paylaştıklarını alt alta sıralayıp “makale” adı altında Odatv’ye göndermesinin amacı ne? Yayınlanmayacağını biliyordu!”

AHMET YAVUZ:ODATV’DE YAZILARIMA ARA VERDİM

Soner Yalçın’ın Cem Say’ı hedef alan yazısının ardından Odatv’de yazıları yayınlanan FETÖ mağduru emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz, Yalçın’a tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Yavuz, “Bu yazı beni üzdü. Cem Say kumpas sürecinde namuslu insanlar -Odatv çalışanları dahil- doğrandığında, bilim ahlakı gereği, onların kankası olma şerefine nail oldu. O’nu hem sansürlemek hem birilerinin kankası ilan etmek yakışmamış. Bu yazı üzerine Odatv’de yazılarıma ara verdim.” dedi.

Cem Say’ın Odatv’nin yazısının yayınlamaması üzerine “Sizce hangi yayın organının aşılarla ilgili yeni yazımı yayımlamaya cesareti vardır?” mesajını Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu retweet etmişti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Odatv’da Cem Say krizi büyüyor! O yazar yazılarına ara verdi

You have to agree to the comment policy.

0 Yorum

 1. 2 sene önce

  BİR ŞEY OLMAZZZ. YILMAZ OZDIL DE SOZCU DE YAZILARINA ARA VERMIŞTI!!!

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Türkiye’nin Aydınlık yüzü olan bu yazarlarımızın tartışmalarında bir sorun yok ! Bazı konularda ayrı düşebilirler fakat ortak noktaları Aydınlık bir Türkiye olduğundan hiç bir şüphemiz yok.

  Cevapla
 3. Soner Yalçın gerek saklı seçilmişler gerek kara kutuda gıdadan ilaca tarımdan endüstriye kadar bir takım insan sağlığına zararlı projelerin ülkelere dayatıldığını anlatmaya çalışıyor ben hep en eski kitapları okumaya bilgi bulmaya çalışırım çünkü gerçeği orda buldum..eskiler şeytanlaşmadan yazmışlar …kütüphaneleri boşuna yakmamışlar …

  Cevapla