Oğluna seslendi: Fırsatını bulursan kaç gel!

HDP önündeki eylem 29'uncu gününde devam ediyor.

Diyarbakır‘da, terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını belirttikleri çocuklarının bulunmasını isteyen 49 aile, HDP binası önündeki oturma eylemini 29’uncu günde de sürdürdü. Hani ilçesindeki fırında çalışan oğlu Fatih’in (24), 2015’te dağa kaçırıldığı iddiasıyla eylemde olan Sevdet Demir, “Onlar bize göre değil oğlum; fırsatını bulursan kaç, gel” dedi.

Hacire Akar, 21 Ağustos’ta kaybolan oğlu Mehmet’in (21) HDP’liler tarafından dağa kaçırıldığını söyleyip, 1 gün sonra, partinin Diyarbakır binası önünde oturma eylemi başlattı. Eylemin 3’üncü gününde ortaya çıkan Mehmet Akar, mahkemece ev hapsiyle cezalandırıldı. Oğluna kavuşup, eylemine son veren Hacire Akar, çocukları kayıp annelere çağrıda bulundu. Akar’ın çağrısıyla harekete geçen çocukları kayıp aileler, 3 Eylül’den itibaren HDP önünde oturma eylemine başladı. Eylem, 29’uncu günde de 49 aile tarafından sürdürüldü.

OĞLUNA SESLENDİ: FIRSATINI BULURSAN KAÇ, GEL

Diyarbakır’ın Hani ilçesinde, fırında çalışan oğlu Fatih’in, 2015 yılında terör örgütünce dağa kaçırıldığını iddia ederek, eyleme katılan Sevdet Demir, çocuğu gelene kadar parti binası önünde oturacağını söyledi. Oğluna seslenen Demir, “29 gündür buradayım, sonuna kadar da burada olmaya da kararlıyım. Bütün anaları çağırıyorum; korkmasınlar, gelsinler, yavrularını istesinler. Çocuklarımız gelene kadar biz gitmeyeceğiz. Oğlum gel, Fatih gel. Gezmedik yol bırakmadık, çalmadık kapı bırakmadık, her yeri aradık. Bizim umudumuz sadece burasıdır. Buraya senin için geldim oğlum, seni bekliyorum. Senin yerin orası değil, bizim yanımızdır. Eve gel oğlum, onlar bize göre değil onları bırak, evine gel. Fırsatını bulursan kaç, gel” diye konuştu.

‘HER AN HER DAKİKA BEKLİYORUM’

Vatani görevini yaptığı sırada, 2015’te izinli olarak akraba ziyaretine giderken, Diyarbakır’ın Lice ilçesinde yol kesen PKK’lı teröristlerce kaçırılan yeğeni Sedat Sorgun (28) için Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinden gelip, oturma eylemine katılan Halime Şehitoğlu da “Her an, her dakika onu bekliyorum. Yavrum, kuzum; telefon her çaldığında yüreğim hopluyor, kapı çalındığında ‘Sedat mı geldi?’ diye. Seni her dakika, her saat, her zaman bekliyoruz yavrum. Rabb’ime seni emanet etmişim; inşallah Allah’ım, seni bana getirir. Neredeysen sesimi duy, seni bekliyorum” dedi.