Öğrenci yemeğine fahiş oranda zam

İstanbul Üniversitesi'nde öğrencilerin indirimli yemek hakkı yalnızca bir öğünle sınırlandırıldı. İkinci öğünü yemek isteyen bir öğrencinin artık 18,50 TL ödemesi gerekecek.

Öğrenci yemeğine fahiş oranda zam

İstanbul Üniversites yönetimi aldığı kararla 2 Ocak 2020’den itibaren üç öğün verilen indirimli yemek sayısı tek öğüne indirildi. Üniversitede ayrıca kahvaltı öğünü de kaldırılırken; ikinci öğünü yemek isteyen bir öğrencinin artık  3 buçuk TL yerine 18,50 TL ödemesi gerekecek.

İstanbul Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “02.01.2020 Perşembe gününden itibaren tüm yemekhanelerimizde kahvaltı hizmeti verilmeyecektir. 02.01.2020 tarihinden itibaren öğrencilerimizin indirimli yemek hakkı 1 öğünle devam edecektir. Gündüz öğrenim gören öğrencilerimiz “öğlen yemeklerinden”, akşam öğrenim gören öğrencilerimiz “akşam yemeklerinden” öğrenci ücreti üzerinden faydalanabilecektir” ifadeleri kullanıldı.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Bilgi Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde de yemekhane zamları gündeme gelmişti.