Tarikat bağlantılı olduğu tahmin edilen öğrenci yurdunda baş kesme vahşeti... Katil şizofren çıktı

Tarikat bağlantılı Alim Derneği yurdunda 18 yaşındaki öğrenci Mehmet Sami Tuğrul'un başını kesip 'Deccali vurdum' diye bağıran aşçı İhsan Güney'le ilgili Antalya Valiliği'nden açıklama geldi. Güney'in psikolojik hasta olduğu belirtildi. Ayrıca olayla ilgili yayın yasağı getirildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Güney, çıkarıldığı sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı.

Tarikat bağlantılı olduğu tahmin edilen öğrenci yurdunda baş kesme vahşeti... Katil şizofren çıktı

Antalya'da tarikat bağlantılı olduğu tahmin edilen "Alim Derneği" adlı dini bir derneğin öğrenci yurdunda aşçı olarak çalışan İhsan Güney (38), yurdun yemekhanesinde üniversite öğrencisi Mehmet Sami Tuğrul'un (18) başını satırla kesip, göğsünün üzerine koymuştu. 

Türkiye'yi sarsan olayla ilgili Antalya Valiliği, şüphelinin çeşitli psikolojik rahatsızlıklarının bulunduğunu, 29 Temmuz'dan sonra aylık rutin kontrollere gitmediğinin tespit edildiğini bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, üniversite öğrencisi M.S.T'yi öldüren şüpheli İ.G'nin, 21 yıldır aşçı olarak çalıştığı ve olaydan 3 ay önce yurtta işe başladığı belirtildi.

Şüpheliye, 17 Mart 2020'de düzenlenen doktor raporunda bipolar duygulanım bozukluğu teşhisi konulduğuna dikkat çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"27 Kasım 2020'de düzenlenen doktor raporunda bipolar duygulanım bozukluğu ve unipolar, depresyon, depresif nöbet tanısı konulduğu, 2 Mart 2020'de hastanede 15 gün yatış yaptığı ve şizoaffektif bozukluk ve bipolar duygulanım bozukluğu ile psikotik belirtisiz manik teşhisi konulduğu, bu tarz hastalıklarda her ay rutin kontrollere gitmesi gerekirken 29 Temmuz 2021'den sonra bir daha kontrole gitmediği tespit edilmiştir. Tahkikat çok yönlü devam etmektedir."

Kepez ilçesi Kültür Mahallesi'ndeki özel bir erkek öğrenci yurdunda aşçı olarak çalışan İ.G. (38), 7 Aralık'ta Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencisi M.S.T'yi (18), henüz bilinmeyen nedenle yurdun yemekhanesinde öldürmüş, şüpheli olay yerinde gözaltına alınmıştı. Olayla ilgili "gizlilik kararı ve yayın yasağı" kararı verilmişti.

TUTUKLANDI

Güney, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Güney, çıkarıldığı sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı.