Öğrencilere ücretsiz bir öğün yemek vaadi ertelendi mi?

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, öğrencilere ücretsiz bir öğün yemek vaadinin 2026'ya ertelendiği iddialarıyla ilgili açıklama yaptı. 

featured

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Resmi Gazete’de yayımlanan, ‘Okul Gıdası Hakkında Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliği’ ile öğrencilere ücretsiz bir öğün yemek vaadinin 2026’ya ertelendiği öne sürüldü. İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nden iddialara ilişkin açıklama geldi.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, söz konusu iddianın doğru olmadığı belirtilip “Okul Gıdası Hakkında Tebliğ’in amacı; Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel okul/kurumların bünyesinde faaliyet gösteren; kantin, kafeterya, yemekhane, büfe, çay ocağı gibi gıda işletmelerinde doğrudan öğrenciye satışa/tüketime sunulacak olan hazır ambalajlı gıdaların okul gıdası onay şartlarını ve bu gıdalarda kullanılacak okul gıdası logosuna ilişkin hususları belirlemektir. Yapılan değişiklik, tebliğin 1’inci maddesinde yer alan hususlarla ilgili olup ‘ücretsiz yemek’ ile bir ilgisi bulunmamaktadır” denildi.

Öğrencilere ücretsiz bir öğün yemek vaadi ertelendi mi?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!