Öğretmene silah çeken imam hatip müdürüne ne oldu?

Gaziantep’in Şahinbey İlçesi’ndeki 30 Ağustos İmam Hatip Ortaokulu’nun müdürünün, öğretmenlerden birine silah çektiği iddia edildi. Kınama ve para cezası alan müdür Mustafa Yıldırım, müfettiş incelemesinden sonra yine Gaziantep'te bulunan 25 Aralık Ortaokulu’na öğretmen olarak atandı.

featured

Şahinbey’deki 30 Ağustos İmam Hatip Ortaokulu’nun eski müdürü Mustafa Yıldırım hakkında 17 öğretmene mobbing yaptığı iddiasıyla şikayetçi olundu. Şikayeti okulun Müdür Yardımcısı Hüseyin Alökmen yaptı. Şikâyetin ardından MEB müfettişleri okula geldi.

Halk TV’den Ali Macit’in haberine göre, müfettişlerin öğretmenlerden aldığı ifade de Müdür Mustafa Yıldırım’ın, bir öğretmeni baskıdan dolayı ağlattığı belirtildi. Diğer öğretmenler de müfettişlere baskı gördüklerini belirtse de müfettişler durumu mobbing olarak değerlendirmedi. Müfettiş notunda, “Amirin maiyetindeki personele kötü muamelede bulunduğu kanaatine vardık” denilerek, müdüre sadece kınama cezası verildi.

Yine Müdür Yıldırım’ın kadın din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenine regl gününü bahane ederek derslere girmemesi gerektiğini belirtti. Müdürün, kadın öğretmenine “özel durumu Kuran okutmaya müsait değil” demesi ise müfettişler tarafından sadece uyarı cezasına uygun görüldü.

Öte yandan müdürün, bazı öğrencileri, mensubu olduğu iddia edilen tarikatlara götürdüğü öne sürüldü.

Okuldaki bir öğretmen, yaşadığı baskıya dayanamayarak Müdür Mustafa Yıldırım ile konuşmaya karar verdi. Yıldırım’ın silah çekerek, öğretmene, “Bir sıkıntı mı var hocam” dediği iddia edildi. Yıldırım’ın, okula silahla gelmesine idari yönden ceza verildi. Ancak müfettişler, raporda “adli yönden herhangi bir yaptırıma gerek yoktur” dedi. Müfettişler, gerekçe olarak ise silahın, Yıldırım’ın babasının ruhsatlı silahı olduğu, müdürün kendisi hakkında değil babası hakkında kamu davasının açılması gerektiği kanaatine vardı.

Okulun temizlik malzemelerini de sattığı öne sürülen Yıldırım, sadece para cezası ile cezalandırıldı. Müdür, geçirdiği bu soruşturmadan sonra mesleğe Gaziantep’te bulunan 25 Aralık Ortaokulu’nda devam etti. Yıldırım, bu yaz tayin isteyip Bağlarbaşı Anadolu Lisesi’ne gitti.

Öğretmene silah çeken imam hatip müdürüne ne oldu?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 23 Ağustos 2023, 19:49

    Demek adam hırsızlık yaptı, herkesi tehdit etti, hakaret etti ve bir şey olmadı. Hımmm. Ülkemiz için alışılmadık ve ilginç bir durum.

  2. Bu olaylar bizim ülkemizde oluyor. İktidarı anladık da muhalefet nerede?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!