Oğuzhan Uğur’dan Halil Sezai mesajı: Başkası olsa tutuklanır mıydı?

featured
service

Komşusunu darp ettiği gerekçesiyle tutuklanan Halil Sezai yine gündemde. Bu kez kendisini linç edenlerin aksine neden içerde olduğunu sorgulayan birisi çıktı. Oğuzhan Uğur, Babala TV’de yayınlanan programda Sezai’nin fikirleri yüzünden böylesi ağır bir ceza ile karşı karşıya olduğunu söyledi.

Komşusunu darp ettiği gerekçesiyle 13 yıl 10 ay hapis cezası istenen Halil Sezai tutuklu yargılanmaya devam ediyor.

Sezai yaptığı açıklamada hakkında bir itibar suikastı yapıldığını belirterek “Sizlerden ricam; benimde söyleyeceklerim olduğundan haberdar olmanız ve benim açımdan da olaylara bakmanız.” dedi.

İlglili haber: Komşusunu darp ettiği için tutuklanan Halil Sezai’den açıklama

Halil Sezai olayın basına yansımasının ardından basında linç edilirken yakın arkadaşı Oğuzhan Uğur ona sahip çıktı. Sezai’nin yaptığının yanlış olduğunu belirten Uğur, bu suçun cezasının hapis olmayacağını çok daha büyük suçlar işleyenlerin elini kolunu sallayarak gezdiğini söyledi.

İşte Uğur’un açıklamalarından satır başları:

“Halil Sezai  bir suç işlemiştir. İşlediği şey bir suçtur. Peki bu suçun cezası bu mudur?
Adaletin gözü kördür. Adaletin timsali kadın vardır ya gözü bağlı bir elinde terazi bir elinde kılıç. Şimdi o tek gözünü açmış hepimize bakıyor. Çünkü artık adalet baya bize kimlik sormaya başladı. Adalet önce sana suçunu sorar, suçunu kanıtlar bununla ilgili zaten evvelinde yazılmış bir ceza kanunu vardır. Ceza kanunu dışında senin ceza almaman lazımdır. Artık adalet bizlere suçlarımızı değil bizlere kimliklerimizi soruyor. 
Halil Sezai değilde başka biri olsaydı mesela aynı hukuk işleyecek miydi? Peki biraz daha gerçekçi bakarsak konuya Halil Sezai gerçekten tutuklanmalı mıydı? Her yumruklu kavgaya giren tutuklanmıyor. Halil Sezai olmasaydı 13 yıl isterler miydi? Halil Sezai’nin bir hafta önce attığı tweetler olmasaydı, konserinde bir anda yaptığı o sert çıkışlar yapmış olmasaydı… Halil Sezai’nin 70 yaşındaki bir adamı dövmesi benim Halil Sezai’ye ‘Allah seni kahretsin!’ dememi gerektirirdi de 13 yıl almasını gerektirir miydi?
Hangi adamlar dışarıdayken Halil Sezai’nin içeride olması kanıma dokunuyor desem Mevzular tarihinde ilk defa 4 saati geçer. Adaletin bize kimlik sorması kimseyi rahatsız etmiyor mu?”

Oğuzhan Uğur’dan Halil Sezai mesajı: Başkası olsa tutuklanır mıydı?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

6 Yorum

 1. Adam 0 haklı bizim halkımız Sezai’yi neden bukadar linçledi anlamış deilim.

  Cevapla
 2. Nihayet biri çıktı ve bu adaletsizliği gözler önüne serdi, öyle mi!
  Artık yeter dedi ve kral çıplak dedi, demek ki!
  Bense şimdiye kadar dokunulmaz olanlara çıkar kimliğini bakalım, sen kimsin? denildiğini görüyorum.
  Veryansın tv’ye de bunu sevinçle haberleştirdiği için altı aylık ambargo uyguluyorum.

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Adamım biri güya yardım ederken birini öldürüyor +2 buçuk yıl fazla yiye feryat figan bazı gita sözüm onlara kadın hakları savunucu ucubeler halil Sezai nin şarkılarıni ver müzik tarzını hiç sevmedim fakar böyle adalet olacaksa olmasın gün gelecek tipli serdar ortaç in Ahmet kayaya yaptığı olay gibi pişman olacak bu toplum adalet bir fun hepimize lazım olacak

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  Aylarca yatacak,
  çoook sonra suçuna uygun bir ceza alacak
  yattığıyla kalacak
  yani cezası bu olacak
  bu düzen böyle mi gidecek
  pireler filleri yutacak
  artık böyle olacak

  Cevapla
 5. 2 sene önce

  Eliinde odunla(aletle,silahla) haneye giriyorsun, haneden hane sahibini alıp içinden geldiğince darp ediyorsun,sopalıyorsun,küfrediyorsun ve bütün bunları zengin muhitte yapıyorsun.
  Ama sen yinede sakin ol şampiyon Haliline 13 yıl verilmedi,13 yıl istendi.

  Cevapla
 6. 2 sene önce

  Memlekette her dert bitti, Halil SEZAİ’nin mi derdine düştün, adam içip içip gelsin 70 yaşındaki dedeyi tekme tokat dövsün sen de çık Halil SEZAi’ yi savun.
  Daha ciddi konular ve haksızlıklar konusunda video çekmeni tavsiye ediyorum, tabi becerebilirsen. Ama dersen ben medyatik olmak istiyorum, o zaman doğru yoldasın aynen devam et.
  bu arada Halil SEZAİ 13 almadı, 13 yıl ile yargılanıyor.
  (algı yaratma lütfen)

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!