Oğuzhan Uğur'dan Halil Sezai mesajı: Başkası olsa tutuklanır mıydı?

Komşusunu darp ettiği gerekçesiyle tutuklanan Halil Sezai yine gündemde. Bu kez kendisini linç edenlerin aksine neden içerde olduğunu sorgulayan birisi çıktı. Oğuzhan Uğur, Babala TV'de yayınlanan programda Sezai'nin fikirleri yüzünden böylesi ağır bir ceza ile karşı karşıya olduğunu söyledi.

Oğuzhan Uğur'dan Halil Sezai mesajı: Başkası olsa tutuklanır mıydı?
Oğuzhan Uğur'dan Halil Sezai mesajı: Başkası olsa tutuklanır mıydı?

Komşusunu darp ettiği gerekçesiyle 13 yıl 10 ay hapis cezası istenen Halil Sezai tutuklu yargılanmaya devam ediyor.

Sezai yaptığı açıklamada hakkında bir itibar suikastı yapıldığını belirterek "Sizlerden ricam; benimde söyleyeceklerim olduğundan haberdar olmanız ve benim açımdan da olaylara bakmanız." dedi.

İlglili haber: Komşusunu darp ettiği için tutuklanan Halil Sezai'den açıklama

Halil Sezai olayın basına yansımasının ardından basında linç edilirken yakın arkadaşı Oğuzhan Uğur ona sahip çıktı. Sezai'nin yaptığının yanlış olduğunu belirten Uğur, bu suçun cezasının hapis olmayacağını çok daha büyük suçlar işleyenlerin elini kolunu sallayarak gezdiğini söyledi.

İşte Uğur'un açıklamalarından satır başları:

"Halil Sezai  bir suç işlemiştir. İşlediği şey bir suçtur. Peki bu suçun cezası bu mudur?
Adaletin gözü kördür. Adaletin timsali kadın vardır ya gözü bağlı bir elinde terazi bir elinde kılıç. Şimdi o tek gözünü açmış hepimize bakıyor. Çünkü artık adalet baya bize kimlik sormaya başladı. Adalet önce sana suçunu sorar, suçunu kanıtlar bununla ilgili zaten evvelinde yazılmış bir ceza kanunu vardır. Ceza kanunu dışında senin ceza almaman lazımdır. Artık adalet bizlere suçlarımızı değil bizlere kimliklerimizi soruyor. 
Halil Sezai değilde başka biri olsaydı mesela aynı hukuk işleyecek miydi? Peki biraz daha gerçekçi bakarsak konuya Halil Sezai gerçekten tutuklanmalı mıydı? Her yumruklu kavgaya giren tutuklanmıyor. Halil Sezai olmasaydı 13 yıl isterler miydi? Halil Sezai'nin bir hafta önce attığı tweetler olmasaydı, konserinde bir anda yaptığı o sert çıkışlar yapmış olmasaydı... Halil Sezai'nin 70 yaşındaki bir adamı dövmesi benim Halil Sezai'ye 'Allah seni kahretsin!' dememi gerektirirdi de 13 yıl almasını gerektirir miydi?
Hangi adamlar dışarıdayken Halil Sezai'nin içeride olması kanıma dokunuyor desem Mevzular tarihinde ilk defa 4 saati geçer. Adaletin bize kimlik sorması kimseyi rahatsız etmiyor mu?"