OHAL uyarısı yapan profesör kime yakın?

featured

AKP’li Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, OHAL uyarısı yapan Prof. Dr. İzzet Özgenç’in artık ‘Erdoğan’a değil muhalefete yakın olduğunu’ iddia etti.

AKP hükümetleri dönemindeki yasa yazımlarına öncülük eden isimlerden olduğu belirtilen Prof. Dr. İzzet Özgenç’in “Kaçınılmaz görünen ağır ekonomik bunalım sebebiyle OLAĞANÜSTÜ HÂL ilânına toplum olarak hazırlıklı olmamız gerekir” sözleri siyasette yeni bir tartışmanın fitilinin ateşledi.

Günlerdir bu sözler üzerine yorumlar yapılırken AKP’li Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi’ye göre Özgenç artık Erdoğan’a değil muhalefete yakın…

Özgenç’in sözlerinin AKP’de nasıl yankı bulduğunu yazan Selvi şu iddialarda buşundu:

“İzzet Hoca artık Erdoğan’a yakın değil, onun görüşlerini paylaşmıyor. Ayrıca İzzet Hoca’nın OHAL’le ilgili değerlendirmesinin Erdoğan’ın eğilimini yansıttığı yorumlarından en çok Cumhurbaşkanı’nın rahatsız olduğundan eminim. Bu iddia hem doğru değil hem de bu dönemde ekonomiye yapılacak olan en büyük kötülük, OHAL ilan edilmesini gündeme getirmek olur. Ekonominin en kritik süreçten geçtiği bir dönemde, oluşturulmak istenen sisli hava en çok Erdoğan’ı rahatsız eder. Ekonomi nedeniyle OHAL ilan eden ülkeye yabancı sermaye gelir mi?”

Selvi, OHAL iddiasının ekonomi çevrelerinde nasıl değerlendirildiğiyle ilgili de şu ifadeleri kullandı:

“OHAL iddialarına karşı tepkiliydiler. ‘Kesinlikle böyle bir gündemimiz yok. Böyle bir hazırlık yok. Böyle bir çalışma yok. Böyle bir niyet ve arzu yok. Bu tamamen İzzet Özgenç hocanın attığı bir tweet üzerinden yönetilmeye çalışılan bir algı operasyonundan ibarettir’ denildi. Bu iddianın ortaya atıldığı andan itibaren ekonomi çevreleriyle temas halindeyim. OHAL ilan edileceğine ilişkin en ufak bir izlenim edinmedim.” 

AKP’DEN OHAL AÇIKLAMASI

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ‘OHAL’ iddialarıyla ilgili “Saçma sapan bir iddiadır. Böyle bir şey söz konusu olmaz, düşünülemez. Hiç kimsenin aklından bu geçmesin” demişti.

OHAL uyarısı yapan profesör kime yakın?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!