Ölümcül Makineler filmi konusu ve oyuncuları

Lord of the Rings ve The Hobbit gibi filmlerin yapımcılığını üstlenen Peter Jackson’ın Ölümcül Makineler (Mortal Engines) isimli prodüksiyonu bu akşam izleyenleri ile yeniden buluşacak. Philip Reeve isimli İngiliz yazarın 2001 yılında yayımladığı distopik romandan uyarlanan Ölümcül Makineler filminin konusunu ve oyuncularını haberimizde bulabilirsiniz...

Ölümcül Makineler filmi konusu ve oyuncuları

ÖLÜMCÜL MAKİNELER FİLMİ KONUSU (IMDb 6.1)

Ölümcül Makineler, büyük bir yıkımın ardından kurulan yeni düzende hayatta kalmaya çalışan insanların hikayesini konu ediyor. Medeniyeti yok eden büyük felaketin ardından yıllar geçmiştir. Artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. İnsanlar kendilerine yeni bir yaşam biçimi geliştirmiştir. Yeryüzünde hareket eden büyük şehirler, dünyada dolaşarak daha küçük olan kasabaları vahşice yağmalamaktadır. Tom Natsworthy, yürüyen büyük şehirlerden olan Londra’nın alt sınıfındandır. Tehlikeli kaçak Hester Shaw ile karşılaşan Tom Natsworthy artık hayatta kalmak için savaşmak zorundadır. Bu iki farklı insan hayatlarının değişmesine neden olan bir ittifak kurar. Yollarının kesişmesi beklenmedik olan bu ikilinin kurduğu ihtimal dışı ortaklık, dünyanın kaderini değiştirecektir.

ÖLÜMCÜL MAKİNELER FİLMİNİN FRAGMANI 

ÖLÜMCÜL MAKİNELER FİLMİNİN OYUNCULARI 

HERA HILMER 

Hera Hilmar (doğum adıyla; Hera Hilmarsdóttir ; d. 27 Aralık 1988), İzlandalı yakın dönem oyuncu.

Rol aldığı Tv dizisi Vanessa karakterini canlandırdığı Da Vinci's Demons ve İzlanda yapımı film Eik karakterini canlandırdığı Life in a Fishbowl ile bilinir. 2007 yapımı The Quiet Storm adlı yapımdaki rolüyle Edda Ödülü'ne aday gösterilmiştir.Oyuncu Londra Sanat Akademisi Oyunculuk ve Müzik Bölümü mezunudur.Kendisi gibi oyuncu olan Þórey Sigþórsdóttir ve film yönetmeni Hilmar Oddsson'un kızıdır.

Apple TV+ dizisi See'de Jason Momoa'nın canlandırdığı Baba Voss'un karısı Maghra olarak rol aldı.

ROBERT SHEEHAN

Robert Michael Sheehan, 7 Ocak 1988 doğumlu İrlandalı aktör. Misfits, Love/Hate ve Genius:Picasso dizileriyle tanınmıştır. Geostorm, Mortal Engines ve Cherybomb gibi popüşer filmlerde rol alan aktör, Netflix'in çizgi roman uyarlaması The Umbrella Academy dizisinde Klasu (Number 4) karakterini canladırmıştır.

HUGO WEAWİNG

Hugo Wallace Weaving, Avustralyalı aktör. Matrix serisindeki Ajan Smith ve V for Vendetta'daki V rolleriyle hatırlanmaktadır.

Hugo Weaving, İngiliz Wallace ve Anne Weaving çiftinin çocukları olarak Nijerya'da dünyaya geldi. Simon ve Anna Jane adlarında iki kardeşi vardır. Çocukluğunu Güney Afrika'da geçiren Weaving, ilk gençlik yıllarında Birleşik Krallık'a taşındı. İngiltere'de prestijli bir yatılı okul olan Queen Elizabeth's Hospital'a gitti. 1976'da ailesiyle birlikte Avustralya'ya taşındı, Sydney'deki Knox Grammar School'a devam etti. 1981 yılında National Institute of Dramatic Art'tan mezun oldu.

Weaving'in ilk önemli rolü, 1984'te Bodyline adlı TV dizisinde canlandırdığı, İngiliz kriket takım kaptanı Douglas Jardine karakteridir. 1988'de The Dirtwater Dynasty adlı mini-dizide küçük bir rol almış, daha sonra 1989 yapımı Bangkok Hilton filminde Nicole Kidman'la birlikte oynamıştır. 1991 yapımı düşük bütçeli bir film olan, başrolü Russell Crowe'la paylaştığı Proof'taki performansıyla Australian Film Institute tarafından “En İyi Erkek Oyuncu” seçilmiştir. Weaving aynı zamanda, “Sir John” rolüyle 1993 Yahoo Serious komedisinde ve Avustralya’nın ünlü kanun kaçağı Ned Kelly'yi hicveden Reckless Kelly filminde yer almıştır. Fakat, Weaving ancak The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert filmindeki performansının ardından Avustralya dışında da ilgi görmeyi başardı. 1998’de Montreal Film Festivali'nde The Interview filmindeki performansıyla “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü aldı. Odyssey Destanı'ndan uyarlanan mini-dizide Deniz Tanrısı Poseidon'u canlandırdı. Bunların yanında, Weaving 'The Magic Pudding' adlı çizgi filmde seslendirme sanatçısı olarak görev almaktaydı.

Weaving’in dünya çapında ilgi görmesi, 1999 yılının hit filmi olan The Matrix'teki Ajan Smith rolüyle gerçekleşti. Matrix Üçlemesinin diğer iki filminde de (The Matrix Reloaded ve The Matrix Revolutions) Ajan Smith rolüyle kamera karşısına geçti. Peter Jackson'ın 2001-2003 yılları arasında gösterime giren Yüzüklerin Efendisi üçlemesindeki Elrond rolü de Weaving'in popülaritesini daha da artırdı. Weaving, Andrew Kotatko'nun 2004 yapımı Everything Goes filminde başrol oynamış, Wachowski Kardeşler’le yeniden biraraya geldiği 2006 yapımı V for Vendetta filminde de film boyunca maskesiyle görünen “V” karakterini canlandırmıştır. Daha önceden “V” rolü için seçilen James Purefoy’un, -film boyunca maske takma zorunluluğunun yarattığı rahatsızlıktan dolayı- çekimler başladıktan altı hafta sonra ekipten ayrılması sonucu, Weaving bir son dakika kararıyla “V” rolünü almıştır.

Filmin büyük kısmında Weaving'in canlandırdığı “V” olsa da, Purefoy'un “V”si de filmin birkaç sahnesinde kullanılmıştır. Purefoy'un filmde kullanılacak sahnelerini Weaving yeniden seslendirmiştir. Weaving ayrıca, 2006'da çıkan The Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth II adlı video oyununda seslendirme yapmıştır. Ayrıca Hedda Gabler oyununu New York'ta Cate Blanchett'la birlikte sahneledi.

2007'den itibaren Transformers filmlerinde Megatron'u seslendirmiştir. 2011'de İlk Yenilmez: Kaptan Amerika filminde kötü karakter Johann Schmidt / Red Skull'ı büyük başarıyla canlandırdı. Hobbit üçlemesinin birinci ve üçüncü filmlerinde yeniden Elrond rolünde gözüken sanatçı, 2016'da Mel Gibson'ın Savaş Vadisi (Hacksaw Ridge), filminde Desmond Doss'un babası Tom rolüyle yine takdir kazandı.

Weaving, 1984'ten beri birlikte olduğu kız arkadaşı Katrina Greenwood ve çocukları Harry (d. 1989) ve Holly (d. 1993) ile birlikte Sydney'de yaşamaktadır. Erkek kardeşi Simon Weaving'ın kızı Samara Weaving de oyunculuk yapmaktadır. Film kariyerinin yanı sıra, Sydney Theatre Company'nin oyunlarında düzenli olarak aldığı rollerle tiyatro oyuncusu olarak da çalışmalarını sürdürmektedir. 

15 yaşlarındayken epilepsi teşhisi konan Weaving, bu nedenle ehliyet alamamıştır.