Ömer Çelik’ten Kılıçdaroğlu’na: Türkiye karşıtı bir siyasettir bu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Katar Emiri’nin önünde eğildiğine yönelik iddiasına AKP Sözcüsü Ömer Çelik’ten sert tepki geldi. Çelik "Türkiye karşıtı bir siyasettir bu. Kılıçdaroğlu'nun yaptığı muhalefet değildir. Türkiye Cumhuriyeti’ni küçük düşürmek için yalan üretmektir.” ifadelerini kullandı.

Ömer Çelik’ten Kılıçdaroğlu’na: Türkiye karşıtı bir siyasettir bu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Katar ziyaretinde çekilen bir fotoğrafını eleştirmiş, "Bakın bugün gazetede bir fotoğraf var. Erdoğan'ın onun önünde nasıl eğildiğini görüyorsunuz. Niye eğiliyor? Para için." İfadelerini kullanmıştı. 

Kılıçdaroğlu’na AKP Sözcüsü Ömer Çelik’ten sert tepki geldi. 

Twitter hesabından paylaşım yapan Çelik "Türkiye karşıtı bir siyasettir bu. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanımızın yurt dışında yabancı bir liderin önünde eğildiği iddiasıyla son derece yakışıksız bir beyanat verdi. "Kılıçdaroğlu'nun yaptığı muhalefet değildir. Türkiye Cumhuriyeti’ni küçük düşürmek için yalan üretmektir. Siyasi tarihimizde daha önce görülmemiş, kendi devletini küçük düşürme gayreti içinde olan bir yalan siyaseti görüyoruz." İfadelerini kullandı.